عکس های معروف شتر / نمایشگاه در پوشکار هند

414715 380 خبر مرکزی

فرادید| دامداران و حیواناتشان در پوشکار، راجستان، برای بزرگترین نمایشگاه تجارت شتر در هند گرد هم می آیند.

به گزارش فرادید، این شهر سالانه هزاران زائر، پرورش دهنده و چوپان هندو را به خود جذب می کند. این رویداد در سال 2020 به دلیل اپیدمی کووید لغو شد.

چوپانان شتر و جوامع پرورش دهنده گاهی صدها مایل از روستاهای بسیار دورافتاده را طی می کنند تا به این رویداد برسند.

این نمایشگاه 13 روزه که از روز دوشنبه بازگشایی می شود، مصادف با چندین روز مقدس در تقویم هندو است که به طور قابل توجهی تعداد افرادی را که به این شهر ساحلی می آیند افزایش می دهد.

پرتفور موتور از دفتر پاسخگویی راجستان گفت: «پشکار هم مکانی برای مراسم مذهبی و هم محلی برای تجارت گله است.

«وضعیت Cowid 19 هنوز کاملاً عادی نیست، اما ما انتظار تماشاگر خوبی داریم.

برگزارکنندگان این رویداد معمولا مسابقاتی برای پرورش دهندگان شتر برگزار می کنند که این خود عاملی برای جذب گردشگران داخلی و خارجی است. اما امسال دولت هنوز تصمیم نگرفته است که چنین مسابقاتی برگزار شود یا خیر.

این نمایشگاه تنها زمانی از سال است که پرورش دهندگان شتر که اغلب در روستاها و جوامع عشایری در بیابان ها و روستاهای دور افتاده زندگی می کنند، می توانند امرار معاش کنند.

این شترها اغلب توسط مردم در گجرات، راجستان و مادهیا پرادش برای مصارف کشاورزی یا به عنوان وسیله نقلیه خریداری می شوند. حیوانات دیگری مانند اسب نیز در این رویداد برای فروش عرضه خواهند شد.

نیروهای امنیتی هند اغلب از شتر برای گشت زنی در مرزهای بین المللی و مناطق دورافتاده استفاده می کنند. دولت مصرف شیر، پوست و محصولات استخوان شتر را تشویق می کند تا به جوامع پرورش شتر کمک کند تا منابع درآمد خود را متنوع کنند.

  کنترل زنان با خشونت کور

رایکی ها، یک جامعه معروف پرورش شتر، معتقدند که خدای هندو، شیوا، مسئولیت پرورش شترهایشان را به آنها داده است.

منبع: الجزیره
ترجمه: سایت فرادید

دیدگاهتان را بنویسید