عکس/ مجلل ترین کتابخانه ایران کجاست؟!

چند سالی است که کتابخانه ای درست در کنار گوش ما طراحی و ساخته شده است که از نظر معماری شگفت انگیز و تجهیزات مجلل با تمام کتابخانه های زیبای دنیا رقابت می کند. معماری و منابع غنی موجود در آن با قدم زدن در قفسه های کتابخانه جندی شاپور در انتهای بزرگراه شهید همت، افراد زیادی را به سمت تجربه ای متفاوت جذب می کند.

چنین کتابخانه هایی در کشورهایی مانند انگلستان، ایتالیا و فرانسه وجود دارد، اما کتابخانه جندی شاپور پایتخت با ویژگی های منحصر به فرد خود پای بسیاری از مردم را به غربی ترین نقطه تهران باز می کند و بسیاری را به یاد کتابخانه فیلم های هری پاتر می اندازد.

دومین کتابخانه بزرگ ایران

ساخت این کتابخانه 3300 متر مربعی در سال 1390 آغاز شد و با حدود 70000 جلد کتاب به یکی از مکان های فرهنگی شاخص پایتخت تبدیل شد.

این مکان در 3 طبقه ساخته شده است و کتابخانه جندی شاپور در طبقه سوم قرار دارد که انواع کتاب های تاریخی، ادبیات، فلسفه، هنر، روانشناسی، داستانی، کتاب های کودکان در آن موجود است. برای سلیقه های مختلف

در اینجا می توانید دست نوشته های قدیمی و همچنین کتاب های عتیقه مطبوعات مسکو را که به زبان لاتین نوشته شده اند، بیابید. این کتابخانه بعد از کتابخانه ملی بزرگترین کتابخانه ایران است.

کتابخانه جندی شاپور

فرش دستباف کاشان شاهکار معماری کفپوش

کتابخانه جندی شاپور از معماری گوتیک قرن شانزدهم اروپا الهام گرفته شده است. بسیاری از گردشگران می گویند فضای این کتابخانه آنها را به یاد فیلم هری پاتر می اندازد و ارتباط آن را با معماری این فضا بی ربط نمی دانند. پلکانی بسیار زیبا با الهام از فرهنگ ایرانی در قسمت شرقی این کتابخانه خودنمایی می کند.

  زمان مناسب برای نوشیدن قهوه چه زمانی است؟

در قسمت غربی مجموعه، طرح های لزج و شیشه های رنگی چشم را به وجد می آورد و فضای بسیار شگفت انگیزی را ایجاد می کند. این مجموعه یک شاهکار معماری و کتابخانه ای است که نمونه مشابهی در کشور ندارد.

طراحی مجلل و نورپردازی بسیار جذاب این مکان را به فضایی زیبا و دلنشین برای عکاسی تبدیل کرده است. کف این کتابخانه با فرش 350 متری دستبافت کاشان پوشانده شده است که انعکاس تصویر آن بر سقف شیشه ای مجموعه منظره بسیار جذابی را به وجود آورده است.

کتابخانه جندی شاپور
به دلیل تمام جذابیت های این بنای منحصر به فرد، معمولا گردشگران از سراسر ایران برای دیدن این مجموعه به اینجا می آیند و عکس گرفتن از این فضای دیدنی را از دست نمی دهند.

کتابخانه جندی شاپوردر در منطقه 22 واقع شده و ورودی آن رایگان است و علاقه مندان می توانند همه روزه از ساعت 10 صبح الی 12 به این کتابخانه مراجعه کنند.

منبع: همشهری

دیدگاهتان را بنویسید