عکس/ سوزاندن خرس قهوه ای در چرام

مدیرکل حفاظت محیط زیست استان کهگیلویه و بویراحمد گفت: متاسفانه یک قلاده خرس قهوه ای در کوه نور چرام شکار و جسد آن به آتش کشیده شد.

سید اسدالله هاشمی افزود: متاسفانه شب گذشته اداره محیط زیست شهرستان چرام خبر شکار خرس را به اداره کل اعلام کرد که چند روز پیش توسط فرد یا افرادی ناشناس شکار شد.

وی گفت: طی گزارش مردمی مبنی بر کشف لاشه یک قلاده خرس قهوه ای در ارتفاعات کوه نور شهرستان چرام بلافاصله یگان حفاظت محیط زیست آن شهرستان به محل اعزام شد.

مدیرکل محیط زیست کهگیلویه و بویراحمد گفت: ماموران امنیتی پس از نزدیک به دو ساعت پیاده روی در محل حاضر شدند و گویا لاشه خرس شکار شده را مشاهده کردند.

هاشمی با اشاره به اینکه محل جسد حدود 40 کیلومتر از نزدیکترین مناطق حفاظت شده یعنی خامنه ای و هایس بوده است، تصریح کرد: مناطق نباید حفاظت شوند.

سوزاندن خرس قهوه ای در چرام
وی ادامه داد: آنطور که شواهد نشان می دهد متاسفانه خرس صید شده ماده و حدود 5 سال سن دارد و از سه چهار روز گذشته شکار شده و لاشه آن نیز در آتش است.

هاشمی بیان کرد: موضوع به مراجع قضایی و امنیتی شهرستان گزارش شده است، ضمن پیگیری قضایی از سوی دستگاه های امنیتی از مردم خواهشمندیم در صورت داشتن اطلاعاتی از مظنونین یا مظنونین احتمالی در این شکار موضوع را به اداره محیط زیست شهرستان اطلاع دهند. .

گفتنی است کوه نور زیستگاه خرس قهوه ای، پلنگ، گرگ، روباه، کبک و سایر حیوانات وحشی است که بارها توسط اهالی منطقه مشاهده شده است.

  نسخه گیاهی فشار خون بالا

منبع: همشهری

دیدگاهتان را بنویسید