عکس/ سریعترین هواپیمای تمام الکتریکی جهان را بشناسید

رولزرویس می گوید هواپیمای برقی این شرکت به حداکثر سرعت 623 کیلومتر در ساعت (کمی بیش از 387 مایل در ساعت) رسیده است و این شرکت ادعا می کند که آن را “سریع ترین خودروی تمام الکتریکی جهان” ساخته است.

رولز رویس در بیانیه ای – که نباید با رولز رویس موتورز متعلق به بی ام و اشتباه گرفته شود – گفت که هواپیمایی به نام “روح نوآوری” تولید کرده است که “سریع ترین هواپیمای تمام الکتریکی در جهان” است.

بر این اساس، این شرکت سه درخواست جهانی برای ثبت نام به فدراسیون بین المللی هوانوردی ارائه خواهد کرد که عبارتند از: هواپیما با حداکثر سرعت 555.9 کیلومتر در ساعت بیش از 3 کیلومتر. رسیدن به 532.1 کیلومتر در ساعت در 15 کیلومتر؛ و در 202 ثانیه به 3000 متر صعود کرد.

در طول این دوندگی ها بود که هواپیما به حداکثر سرعت 623 کیلومتر در ساعت رسید. هواپیمای الکتریکی «هواپیما نوآوری» نتیجه پروژه ای به نام ACCEL یا شتاب پرواز است.

شرکای این ابتکار عبارتند از YASA، متخصص در مدیریت موتور و برق، و Electroflight، که رولزرویس آن را به عنوان راه اندازی هوانوردی توصیف کرد. YASA یکی از شرکت های تابعه مرسدس بنز است.

از نظر بودجه، 50 درصد از مؤسسه هوافضا توسط وزارت تجارت، انرژی و استراتژی های صنعتی و نوآوری دولت بریتانیا تأمین می شود. در چند سال اخیر، تعدادی از شرکت ها به دنبال توسعه پروژه ها و مفاهیم مرتبط با هوانوردی کم آلاینده بوده اند.

  بازنشستگی زودهنگام؛ آرزوی مشترکی که روی زمین مانده است

دیدگاهتان را بنویسید