عکس / جستجوی زندگی باستانی; ماموریت ویژه فضانورد تاب آور

مدیر ماموریت فضانوردی استقامتی ناسا، درخشان ترین مطالعات این فضانورد در مورد سیاره سرخ را بررسی کرد و ایده ای از ماموریت های آینده آن ارائه کرد.

فضانورد Persistence پس از فرود بر روی دهانه Jezero در مریخ، اوقات شلوغی را سپری کرد.

این فضانورد با اندازه یک خودرو توانست مسافت 2.9 کیلومتری را در مدت 10 ماه پس از فرود طی کند و رکورد طولانی ترین مریخی در یک روز مریخی را به نام خود ثبت کند. استقامت بیش از 100000 عکس گرفته و شش نمونه از سنگ ها و جو مریخ را جمع آوری کرده است که در نهایت برای مطالعه بیشتر به زمین آورده می شود.

سپس هلیکوپتر Ingenuity Mars که مریخ نورد ماندگار را در سیاره سرخ به پرواز در می آورد، 18 پرواز را ثبت کرد و ثابت کرد که می توان با قدرت و کنترل در جو مریخ پرواز کرد.


جسیکا ساموئلز، مدیر مأموریت عملیات استقامتی مریخ‌نورد در آزمایشگاه پیشرانش جت ناسا (JPL)، یک سال پر از اکتشافات پیشگامانه را بررسی کرده است. ساموئلز همچنین مرحله بعدی مأموریت مریخ نورد بادوام برای کشف دلتا را که میلیاردها سال پیش در دهانه گیسرو وجود داشت، توصیف کرد.

این کاوش ها بر اساس رسوبات انتقال یافته از یک رودخانه باستانی به دریاچه ای است که زمانی در دهانه آتشفشان وجود داشته است.

ساموئلز می‌گوید: «از اینکه بخشی از تاریخ‌سازی و امکان انجام مأموریتی برای بازگرداندن نمونه‌ای از مریخ هستم، احساس خوبی دارم. چیزی که ما، مهندسان و دانشمندان را به کاوش در یک سیاره دیگر ترغیب می کند، فرصتی برای یادگیری بیشتر است.

  تویوتا کرولا؛ بهترین ماشین سال 2021

421285 938 خبر مرکزی
یکی از اهداف کلیدی ماموریت پایدار مریخ نورد به مریخ، نجوم است که شامل جستجوی سرنخ هایی برای حیات میکروبی باستانی است. فضانورد زمین شناسی و آب و هوای گذشته سیاره سرخ را شناسایی می کند، راه را برای اکتشاف انسان در این سیاره هموار می کند و اولین ماموریت جمع آوری و ذخیره سنگ ها و سنگ های مریخ خواهد بود.

در ماموریت‌های آینده، با همکاری آژانس فضایی اروپا (ESA)، ناسا یک فضاپیما به مریخ می‌فرستد تا نمونه‌های مهر و موم شده را از این سیاره جمع‌آوری کند و برای تجزیه و تحلیل دقیق به زمین بیاورد.

ماموریت مریخ 2020 بخشی از رویکرد ناسا برای کاوش ماه به مریخ است که شامل ماموریت های آرتمیس به ماه می شود. این ماموریت ها به آماده شدن برای اکتشاف انسان در سیاره سرخ کمک می کند.

دیدگاهتان را بنویسید