عکس/ تزریق واکسن نورا توسط سردار سلامی

421394 709 خبر مرکزی

سومین مرحله آزمایش بالینی واکسن نورا امروز یکشنبه 12 دی ماه 1393 با حضور سردار سلامی فرمانده سپاه و بهرام عین الهی وزیر بهداشت در دانشگاه علوم پزشکی بقیه الله (عج) آغاز شد.

سردار سلامی به عنوان اولین فردی که در کارآزمایی بالینی شرکت کرد واکسن را تزریق کرد. این واکسن یک واکسن نوترکیب است و توسط دانشمندان دانشگاه علوم پزشکی بقیه الله (عج) تولید شده است.

دکتر حسن ابوالقاسمی، فرمانده دانشگاه بقیه‌الله (عج) صبح امروز (یکشنبه) در جشنواره باقرالعلوم (ع) دانشگاه و آغاز مرحله سوم واکسن نورا، گفت: با ویروسی که شیوع پیدا کرده است، موفق باشید.

وی ادامه داد: تلاش کردیم همانطور که در بیمارستان بقیه الله (عج) به عنوان بزرگترین مرکز درمانی بیماران عروق کرونر علیرغم تلاش هفت نفر از حامیان سلامت، عملکرد مطلوبی را در این زمینه انجام دادیم، واکسن های نوترکیب خوبی تولید کنیم.

دکتر ابوالقاسمی افزود: پس از تایید نتایج مرحله سوم کارآزمایی بالینی واکسن نورا، پنج میلیون دوز از این واکسن را برای تزریق توزیع خواهیم کرد. ما کار روی این واکسن نوترکیب را زمانی شروع کردیم که هنوز در جوامع مختلف موجود نبود، زیرا زمانی که واکسن‌های کرونا ساخته شد، همه آنها بر اساس ویروس کشته شده بودند، اما امروزه تحقیقات نشان می‌دهد که بهترین واکسن، واکسن نوترکیب است. امروز. ، بیش از 50 واکسن نوترکیب در سراسر جهان برای رسیدن به بازار مصرف در حال آزمایش هستند.

وی خاطرنشان کرد: واکسن نورا در مراحل بالینی خود ثابت کرده است که با اثربخشی حدود 90 درصد می تواند برای مرحله سوم تزریق واکسن کرونا استفاده شود به طوری که برای گذراندن مرحله نهایی کارآزمایی بالینی آن 10 هزار نفر شرکت خواهند کرد. از امروز به صورت داوطلبانه واکسن تزریق می شود.

  7 راه عملی برای تغییر طرز فکر و تغییر زندگی

عکس: معصومه مرادی

دیدگاهتان را بنویسید