عوارض دائمی عروق کرونر در زنان دارای اضافه وزن!

اکثر بیماران مبتلا به کووید 19 که در بیمارستان بستری شده بودند، علیرغم یک سال پس از ترخیص، به طور کامل بهبود نیافتند.

به گزارش سایت نیواطلس؛ مطالعه جدیدی که در The Lancet Respiratory Medicine منتشر شد، بهبودی بیش از 2000 بیمار مبتلا به کووید-19 را دنبال کرد. نتایج نشان می دهد که تقریباً یک نفر از هر چهار بیمار یک سال پس از ترخیص از بیمارستان بهبودی کامل از کووید-19 را تجربه کرده است.

مطالعه در حال انجام تعداد زیادی از بزرگسالان در بریتانیا که به دلیل COVID-19 در بیمارستان بستری بودند بین مارس 2020 و آوریل 2021 دنبال شد. این گروه در دو ارزیابی پیگیری (پنج ماه و یک سال) پس از ترخیص از بیمارستان شرکت کردند.

در طی ارزیابی های بعدی، آزمودنی ها تست های فیزیولوژیکی و شناختی را تکمیل کردند، نمونه خون گرفتند و پرسشنامه های ذهنی را تکمیل کردند. در پیگیری پنج ماهه، تنها 26 درصد گفتند که از کووید-19 به طور کامل بهبود یافته اند، و در پیگیری یک ساله، تنها 29 درصد گفتند که به طور کامل بهبود یافته اند.

ریچل ایوانز، یکی از محققین این پروژه گفت: در این مطالعه، بهبودی کامل از پنج ماه تا یک سال پس از بستری شدن در بیمارستان از نظر علائم، سلامت روان، ظرفیت ورزش، اختلال در عملکرد فیزیکی و کیفیت زندگی مهم است.

این مطالعه چندین عامل خطر را شناسایی کرد که باعث افزایش خطر ابتلا به مشکلات سلامتی طولانی مدت بیمار پس از بستری شدن در بیمارستان به دلیل COVID-19 شد. زنان و مردان چاق بیشتر احساس می کنند که یک سال بعد به طور کامل بهبود نیافته اند. شایع ترین علائم مداوم گزارش شده خستگی، دردهای عضلانی، بی حالی، خواب ضعیف و تنگی نفس است.

  آیا ویتامین E می تواند مضر و خطرناک باشد؟

محققان همچنین توانسته اند بیماران مبتلا به بیماری عروق کرونر قلبی طولانی مدت را بر اساس شدت علائم به چهار گروه تقسیم کنند. این دسته بندی ها از اختلالات سلامت جسمی و روانی بسیار شدید (20٪ از گروه طولانی مدت کووید) تا اختلالات خفیف سلامت روانی و جسمی (39٪ از گروه) را شامل می شود.

لوئیز وین، محقق دیگری که روی این پروژه کار می کند، گفت: یافته های ما در مورد التهاب سیستمیک مداوم، به ویژه در گروه های بسیار شدید تا متوسط ​​با اختلال شناختی، نشان می دهد که این گروه ها ممکن است به استراتژی های ضد التهابی پاسخ دهند.

هماهنگی شدت اختلالات سلامت جسمی و روانی درازمدت در کووید نه تنها مستلزم ادغام نزدیک بین مراقبت های سلامت جسمی و روانی بیماران مبتلا به کووید طولانی مدت، از جمله ارزیابی و مداخلات است، بلکه به انتقال دانش بین متخصصان بهداشت نیز نیاز دارد. لهجه ها

محققان خاطرنشان کردند که این گروه از بیماران شامل افراد واکسینه شده نمی شود، بنابراین باید کار بیشتری برای نظارت بر عواقب طولانی مدت برای بیماران بستری در بیمارستان با عفونت های پیش رونده واکسن انجام شود. این داده ها همچنین دوره قبل از ظهور نوع Omicron را در بر می گیرد، بنابراین مشخص نیست که آیا این ارقام به عفونت با سویه های جدیدتر SARS-CoV-2 اشاره دارد یا خیر.

یک متاآنالیز اخیر از دانشکده بهداشت عمومی دانشگاه میشیگان، داده‌های 1.6 میلیون بیمار مبتلا به کووید-19 را در 50 مطالعه مورد بررسی قرار داد و نشان داد که تقریباً نیمی از مبتلایان به SARS-CoV-2، چهار ماه پس از تشخیص اولیه، علائم پایدار داشتند. . گزارش شده است.

  هوای تهران ناسالم است

یک متاآنالیز نشان داد که 34 درصد از بیماران مبتلا به کووید-19 که در بیمارستان بستری نشده‌اند، علائم پایدار در چهار ماهگی را نشان می‌دهند که خستگی دوباره واضح‌ترین علامت تداوم است.

کریستوفر برایتلینگ، نویسنده یک مطالعه جدید بریتانیایی، گفت: یافته‌ها نشان می‌دهد که جمعیت زیادی از بیماران مبتلا به کووید-19 از سال‌های 2020 و 2021 از کووید-20 درازمدت رنج می‌برند. برایتلینگ گفت: شرایط در دراز مدت.

منتشر شده توسط انجمن اروپایی میکروبیولوژی بالینی و بیماری های عفونی

دیدگاهتان را بنویسید