عوارض استفاده از اینفوگرافیک / هدفون چیست؟

فرادید| تحقیقات نشان می دهد که هدست های بلوتوث از فناوری میدان الکترومغناطیسی غیر یونیزه استفاده می کنند که یک نگرانی جدی برای سلامتی است.

برخی از محققان بهداشت ادعا می کنند که استفاده طولانی مدت از چنین وسایلی در دوران بارداری می تواند اثرات مضری داشته باشد. به عنوان مثال، استفاده طولانی مدت از چنین وسایلی در دوران بارداری اثرات مضری دارد، از جمله خطر سقط جنین و کودکانی که با اختلال کمبود توجه و بیش فعالی (ADHD) متولد می شوند.

وزوز گوش، افزایش خطر تومورهای مغزی، همچنین یک عامل خطر بالقوه برای استفاده طولانی مدت از هدفون است.

وزوز گوش یا وزوز گوش که یکی از عوارض دست های آزاد بر روی گوش است، معمولا به دلیل قرار گرفتن در معرض صداهای بسیار بلند که باعث ایجاد صداهایی مانند زنگ، وزوز یا غرش در گوش یا سر می شود، ایجاد می شود.

در واقع، آسیب به سلول های مویی در حلزون گوش (بخشی از گوش داخلی) اغلب مسئول این وضعیت است.

علاوه بر خطرات EMR غیریونیزه، برخی از دانشمندان در مورد خطرات و عوارض جانبی آن هشدار می دهند. به عنوان مثال، نتایج برخی از مطالعات نشان می دهد که پرتوهای بیش از حد و EMR علاوه بر افزایش خطر ابتلا به سرطان، می تواند باعث بسیاری از انواع اختلالات عصبی و آسیب DNA نیز شود.

با این حال، همانطور که این مورد در حال بررسی است، تحقیقات گسترده تری برای تایید یافته ها و خطرات احتمالی مورد نیاز است.

علاوه بر این، اگرچه شواهد زیادی مبنی بر خطرات آشکار استفاده از هدست های بلوتوث و سایر دستگاه های مشابه وجود دارد، اما اختلاف نظرهای زیادی بین محققان در این زمینه وجود دارد.

  نقش متفاوت «هومن حاجی عبداللهی» در سریال «خوشنام»

به عنوان مثال، برخی از کارشناسان معتقدند که دستگاه های بلوتوث در محدوده مجاز عمل می کنند و امواج رادیویی در واقع وارد کانال گوش نمی شوند. بنابراین، آنها ممکن است به اندازه ادعا خطرناک نباشند.

همچنین، طبق اطلاعات فهرست شده توسط مرکز کنترل و پیشگیری از بیماری ها (CDC)، پرتوهای غیریونیزان ساطع شده از چنین دستگاه هایی تنها در صورتی می تواند مضر باشد که برای مدت طولانی در تماس مستقیم با آنها باشد.

البته میزان نوردهی و تابش این دستگاه ها به میزان استفاده نیز بستگی دارد.

علاوه بر این، برخی از محققان ادعا می کنند که تشعشعات ساطع شده از هدفون بسیار کمتر از دستگاه هایی مانند تلفن همراه است که برای مدت طولانی مورد استفاده قرار می گیرند.

با این حال، حتی اگر آنها کاملاً ایمن نیستند، باید به عنوان یک اقدام احتیاطی از هدست های بلوتوث استفاده کنید.

توصیه می شود در صورت عدم استفاده از هدفون، تلفن و وسایل مشابه، صورت خود را از بدن دور نگه دارید.

عوارض استفاده از اینفوگرافیک / هدفون چیست؟
مشکلات استفاده از هدفون

شنیدن: ناشنوایان محدوده شنوایی باریکی دارند و معمولا صداهای زیر 50 دسی بل را نمی شنوند و صداهای بالای 80 دسی بل آزاردهنده هستند. این عارضه معمولا با وزوز گوش همراه است.

عفونت جدی گوش: استفاده طولانی مدت از هدفون باعث تعریق در گوش و ایجاد محیط مرطوب مناسب برای رشد میکروب های مختلف می شود.

از دست دادن شنوایی: اگر شخصی به مدت 15 دقیقه یا بیشتر در روز با هدفون به موسیقی با صدای بلند گوش دهد، در آینده نزدیک باید انتظار کاهش شنوایی را داشته باشیم.

گوش درد: افرادی که به طور مکرر از هدفون استفاده می کنند اغلب گوش درد یا سوزن سوزن شدن در گوش را تجربه می کنند.

  غیبت سرمربی ایران در سفر به ترکیه

کاهش آموزش: شنوایی یکی از مهمترین ارکان یادگیری است. استفاده بیش از حد از هدفون به دلیل کاهش شنوایی تاثیرات نامطلوبی بر یادگیری دارد.

آسیب جدی مغزی: هدفون امواج الکترومغناطیسی تولید می کند که اثر مخرب طولانی مدتی روی مغز دارد.

دیدگاهتان را بنویسید