علم در مورد افرادی که به طالع بینی اعتقاد دارند چه می گوید؟

اگرچه بسیاری در دنیای مدرن امروزی طالع بینی را خرافی می دانند، اما باید اذعان کرد که افراد زیادی هستند که حداقل برای سرگرمی این کار را انجام می دهند، اما علم طالع بینی در واقع چه کاری برای ما انجام می دهد؟ ?

به گزارش فرارو به نقل از phys; سه روانشناس از دانشگاه لوند در سوئد در یک پرسشنامه آنلاین دریافتند افرادی که به طالع بینی اعتقاد دارند کمتر از حد معمول باهوش و خودشیفته تر هستند. آیدا اندرسون، جولیا پرسون و پتری کاگیونیوس، نویسندگان اصلی این مطالعه، تحقیقات خود و آنچه را که به دست آورده‌اند در مقاله‌ای که در مجله شخصیت و تفاوت‌های فردی منتشر شده است، شرح می‌دهند.

در طول چند دهه گذشته، دانشمندان گهگاه طالع بینی را با وجود این منطق که “حرکت ستارگان و موقعیت نسبی آنها هیچ تاثیری بر رفتار انسان ندارد” آزمایش کرده اند.

طالع بینی
تا به امروز، همه به این نتیجه رسیده اند که این باور غیرواقعی است، اما میلیون ها نفر در سراسر جهان هنوز به آن اعتقاد دارند. و اکنون، در تلاشی جدید، محققان در حال بررسی مجدد این موضوع هستند زیرا اعتقاد به طالع بینی در سال‌های اخیر رشد کرده است، که احتمالاً باید به عنوان پاسخی به استرس‌هایی مانند اپیدمی COVID-19 تلقی شود.

محققان دانشگاه لوند در سوئد یک پرسشنامه آنلاین طراحی کردند که برای شناسایی ویژگی های شخصیتی طراحی شده بود و سپس سوالات را به پرسشنامه طالع بینی دیگری که توسط دو محقق در دانشگاه روویرا و ویرجیلی در اسپانیا در سال 2006 تهیه شده بود، اضافه کردند.

 

Швейцария

علم در مورد افرادی که به طالع بینی اعتقاد دارند چه می گوید؟
آنها همچنین یک تست هوش کوتاه به پرسشنامه ترکیبی اضافه کردند و سپس از 264 بزرگسال انگلیسی زبان با استفاده از فیس بوک برای تکمیل پرسشنامه خود استفاده کردند.

محققان دریافته‌اند افرادی که به قدرت طالع بینی اعتقاد دارند در اندازه‌گیری‌های خودشیفتگی بالاتر از حد متوسط ​​عمل کرده‌اند و همچنین در تست‌های هوش ضعیف عمل کرده‌اند.

آنها نشان می دهند که افرادی که به طالع بینی اعتقاد دارند بیش از حد متوسط ​​خود متمرکز هستند و خود را افرادی خاص با مهارت های رهبری طبیعی می دانند و همچنین از هوش کمتری نسبت به افراد عادی برخوردارند. آنها خاطرنشان کردند که هر چه نمره ضریب هوشی داوطلب بالاتر باشد، احتمال کمتری دارد که به طالع بینی اعتقاد داشته باشد.

ترجمه: مصطفی جرفی

دیدگاهتان را بنویسید