علت ریزش مو در پاییز چیست؟

هوای سرد جریان خون را در پوست سر ضعیف می کند و بنابراین مواد مغذی فولیکول های مو به خوبی تحویل نمی شود و این عامل منجر به ریزش مو می شود.

برای مبارزه با ریزش مو در پاییز، توصیه می شود از یک رژیم غذایی سالم و سرشار از ویتامین D پیروی کنید. به عنوان مثال، ماهی، آووکادو، غلات سرشار از مواد مغذی هستند. بهتر است از این غذاها در کنار منابع غنی استفاده کنید. از آهنی مانند اسفناج، بروکلی و کینوا برای افزایش جذب ویتامین D در بدن استفاده کنید. همچنین نوشیدن دو لیتر آب در روز برای دفع سموم از بدن توصیه می شود.

علاوه بر یک رژیم غذایی سالم، موها باید به خوبی مراقبت شوند و می توانید با شانه زدن روزانه و استفاده از شامپوهای حاوی عناصر کمیاب از موها مراقبت کنید.

ورزش همچنین می تواند به تحریک جریان خون در پوست سر کمک کند تا فولیکول های مو با مواد مغذی تغذیه شوند. علاوه بر این، شما باید با استرس روانی مقابله کنید، زیرا این به نوبه خود خطر ریزش مو را افزایش می دهد و برای این کار می توانید از تمرینات یوگا و مدیتیشن استفاده کنید.

اگر همه این اقدامات به ریزش مو کمک نکرد، باید با پزشک مشورت کنید، زیرا ریزش مو می تواند به دلیل کم کاری تیروئید نیز رخ دهد.

  دلار به روند نزولی بازگشت

دیدگاهتان را بنویسید