علت بیماری برخی دانش آموزان پس از افتتاح مدارس

بازگشایی مدارس تقریبا فرزندان بازگشت به زندگی عادی و قدم درست و بسیار مورد نیاز برای رشد اجتماعی و دانش آنها در نظر گرفته می شود. با این حال، بازگشت به مدرسه پس از یک وقفه دو ساله برای بسیاری از کودکان از نظر جسمی و روحی مضر است زیرا آنها بیشتر بیمار می شوند.

کارشناسان دلیل این کمبود را می گویند سلامت کودکان بعد از مدرسه، شروع مجدد می تواند به دلایلی باشد. از عدم تحرک طولانی مدت تا عدم قرار گرفتن در معرض باکتری ها و ویروس ها در مدرسه و تماس با سایر همکلاسی ها. سبک زندگی نافرمان و چرخه خواب نامنظم کودکان به دلیل شرایط اپیدمی نیز منجر به مشکلات زیادی شده است، زیرا کودکان اکنون باید از یک روال سخت پیروی کنند.

علت بیماری برخی دانش آموزان پس از افتتاح مدارس

از حالت آنلاین به آفلاین تبدیل شوید

رفتن از کلاس های آنلاین به کلاس های حضوری برای بچه ها از نظر جسمی و روحی آسان نبود. فشار فقط زود بیدار شدن برای رفتن به مدرسه نیست، بلکه حمل کیف های سنگین مدرسه و پایان نوشتن بی پایان است، که در آموزش از راه دور صدق نمی کند. بچه ها نیز در این سال ها عادت به تنبیه و بازجویی از سوی معلمان ندارند و بسیاری از اتهامات مربیان آسیب می بینند.

علت بیماری برخی دانش آموزان پس از افتتاح مدارس

یقیناً سطح مقاومت و روحیه انتقاد پذیری آنها آسیب دیده است و به جرات می توان گفت که بچه ها نمی توانند به راحتی با درس ها کنار بیایند. پیشنهادی که به مدارس می شود این است که کارها را آهسته انجام دهند و سرعت کار خود را تسریع نکنند، زیرا بچه ها کم کم به کلاس های حضوری دوباره عادت می کنند.

  مهمترین توصیه برای جلوگیری از انواع جدید کرونا

حساسیت والدین

در سناریوی پس از کووید، اولین و مهمترین حساسیت والدین نسبت به سرماخوردگی است. پیش از این سرماخوردگی را به آب سرد نسبت می دادند و گلودرد ناشی از خوردن بستنی بود. اما اکنون به محض شکایت کودک از گلودرد، سوء ظن ابتلا به کووید 19 به عنوان اولین احتمال در ذهن والدین ایجاد می شود، حتی اگر علت واقعی گلودرد همچنان بستنی بی ضرر باشد!

بنابراین، ضروری است والدین از حساسیت بیش از حد فرزندان خود به سرماخوردگی، سرفه یا گلودرد احتمالی خودداری کنند.

سبک زندگی کم تحرک کودکان

کاهش فعالیت بدنی کودکان در حین انجام کارهای خانه و قرنطینه یکی دیگر از دلایلی است که می تواند آنها را بیمار کند. مطالعه‌ای در نروژ نشان داد که 70 درصد دانش‌آموزان کمتر از 15 دقیقه در روز در طول همه‌گیری کووید 19 ورزش می‌کنند. بنابراین، ما نباید انتظار داشته باشیم که چنین کودکانی فوراً تحرک و فعالیت بدنی ناشی از حضور در مدرسه را در آغوش بگیرند و با آنها سازگار شوند.

دیدگاهتان را بنویسید