علائم کلسترول بالا در پاها

کلسترول ممکن است نشانه بیماری شریانی محیطی اندام تحتانی باشد. انجمن قلب آمریکا می گوید که گرفتگی عضلات پا هنگام راه رفتن می تواند نشانه ای از سطوح بالای کلسترول بد در بدن باشد.

هنگامی که سطح کلسترول خون افزایش می یابد، تاندون آشیل در پاهای فرد را تحت تاثیر قرار می دهد که می تواند منجر به علائم قابل مشاهده در پاها شود.

علائم کلسترول بالا در پاها عبارتند از: احساس درد پا. هنگامی که رگ های پا مسدود می شوند، اکسیژن کافی به اندام تحتانی نمی رسد. در این شرایط فرد احساس سنگینی و خستگی در پاها می کند. اکثر افراد مبتلا به کلسترول بالا از احساس سوزش در اندام تحتانی شکایت دارند.

گرفتگی عضلات در پاها. گرفتگی شدید پا در هنگام خواب یکی دیگر از علائم رایج سطح کلسترول بالا است که به شریان های اندام تحتانی آسیب می رساند. گرفتگی یا اسپاسم اغلب در پاشنه پا یا انگشتان پا احساس می شود. این وضعیت در شب و هنگام خواب بدتر می شود.

تغییر رنگ پوست و ناخن. کاهش جریان خون همچنین می تواند رنگ ناخن و پوست پا را تغییر دهد، زیرا سلول ها به دلیل کاهش جریان خون از مواد مغذی و اکسیژن محروم می شوند. پاهای سرد سطح کلسترول بالا باعث می شود فرد در تمام طول سال حتی در تابستان احساس سرما کند.

گفتنی است سالانه نیم میلیون نفر به دلیل کلسترول بالا و مشکلاتی که کلسترول برای قلب ایجاد می کند جان خود را از دست می دهند. کلسترول یک ماده چرب و مومی شکل است که فقط در غذاهای حیوانی یافت می شود. گیاهان تحت هیچ شرایطی نمی توانند کلسترول تولید کنند.

  مهدی طارمی پورتو را ترک می کند؟

انجمن قلب آمریکا توصیه می کند که افراد 20 ساله یا بالاتر سطح کلسترول خود را حداقل هر چهار تا شش سال یکبار بررسی کنند. در بیشتر موارد، کلسترول بالا یک مشکل “بی سر و صدا” است، زیرا معمولاً هیچ علامتی وجود ندارد.

مصرف بیش از حد مواد غذایی حاوی کلسترول، چربی های اشباع شده و چربی های ترانس خطر ابتلا به کلسترول بالا را افزایش می دهد. سایر عوامل سبک زندگی نیز ممکن است در افزایش کلسترول نقش داشته باشند، از جمله بی تحرکی و سیگار کشیدن، و همچنین ژنتیک انسانی، که بر خطر ابتلا به کلسترول بالا تأثیر می گذارد.

منبع: اسپوتنیک

دیدگاهتان را بنویسید