علائم سرخک در کودکان

433710 450 خبر مرکزی

متخصص بیماری های عفونی به سوالات مهم در مورد سرخک پاسخ می دهد.

دکتر مسعود مردانی، متخصص عفونی و عضو ستاد کل کشور، علت شیوع سرخک را اینگونه بیان کرد: برخی افراد به دلیل درگیری با تاج، فراموش کرده اند واکسن های معمول را به فرزندان خود بزنند. در اسرع وقت بر علیه سرخک، سرخجه، اوریون، دیفتری، کزاز، سیاه سرفه، هپاتیت و غیره واکسینه شوند.

و بزرگسالان از سرخک رنج می برند؟

این فوق تخصص بیماری های عفونی با بیان اینکه افرادی که واکسینه شده اند نگران نباشند، اضافه کرد: در بین 164 نفر مبتلا به سرخک در کشور کودکان و بزرگسالان نیز وجود دارند اما به طور کلی سرخک بیماری آن دوره است. این یک کودک است.

آیا بزرگسالان باید علیه سرخک واکسینه شوند؟

شهید بهشتی، مدرس دانشگاه علوم پزشکی با بیان اینکه تعداد مهاجران در کشور ما افزایش یافته و اکثر آنها واکسینه نشده اند، گفت: بیماری های عفونی مانند سرخک، اوریون، سل، مالاریا و «افزایش کشور». ، “او ادامه داد. “بزرگسالانی که در کودکی واکسن سرخک را دریافت کرده اند نیازی به واکسن اضافی ندارند و خوشبختانه اکثر افرادی که قبل از اپیدمی تاج در ایران متولد شده اند، واکسینه شده اند.”

تفاوت بین علائم بیماری عروق کرونر قلب و سرخک

وی در خصوص تفاوت علائم بیماری عروق کرونر قلب با سرخک گفت: بیماران سرخک معمولاً بعد از دو تا سه روز تب، تنگی نفس و سرفه دچار بثورات قرمز می شوند، در حالی که در بیماری عروق کرونر قلب این علامت شایع نیست، اما در اکثر بیماران سرخک باعث ایجاد بثورات قرمز رنگ در داخل بدن می شود که در سایر بیماری ها غیر از سرخک شایع نیست.

  طرز تهیه مربای انجیر و انجیر خشک; صرفه جویی در ویتامین ها!

این پزشک با توجه به وضعیت عمومی کشور در خصوص شیوع سرخک افزود: برای کنترل آن.

منبع: نرخ گذاری

دیدگاهتان را بنویسید