علائم اومیکرون در کودکان

کودکان همچنان در معرض خطر عفونت هستند زیرا هنوز واکسینه نشده اند. همانطور که مشخص است، این سویه بسیار مسری است و به همین دلیل میزان بروز در میان بزرگسالان شرکت کننده در اجتماعات عمومی به سرعت در حال افزایش است.

گفته می شود که عفونت های کروناویروس در کودکان شدت کمتری دارند. با این حال، با افزایش شیوع سویه بسیار مسری آن، omicron، خطر ابتلا به کوویدیم در بین کودکان نیز افزایش می‌یابد. علاوه بر این، کودکان هنوز واکسینه نشده اند.

کارشناسان با رد این ترس ها خاطرنشان کردند که علیرغم افزایش تعداد کودکان کوویدیا، علائم خفیف است. علاوه بر این، افزایش فعلی کووید 19 در کودکان قابل توجه نیست.

دکتر هاریش چافل، مشاور ارشد ریه و مراقبت های ویژه در بیمارستان پارل در بمبئی، گفت: “Omicron تا کنون تاثیر عمده ای بر روی کودکان نداشته است، اما بزرگسالان به شدت تحت تاثیر قرار گرفته اند.”

نشانه ها

وی گفت: کودکان مبتلا به امیکرون بیشتر در معرض عفونت های دستگاه تنفسی فوقانی مانند تب، آبریزش بینی، گلودرد، بدن درد و سرفه خشک هستند.

حفاظت

از آنجایی که کودکان هنوز واکسینه نشده اند، رعایت رفتارهای مناسب برای پیشگیری از کووید، مانند پوشیدن ماسک، فاصله اجتماعی، ضدعفونی منظم و غیره بسیار مهم است. بزرگسالان در خانه نیز باید مراقب باشند که ویروس را در بیرون پخش نکنند.

تا آنجا که به حفاظت مربوط می شود، می دانیم که استفاده از ماسک تنها راه اثبات شده و کاملی است که می تواند از هر نوع عفونتی جلوگیری کند. بنابراین، برای دستیابی به همان سطح مراقبت در این گروه سنی، بزرگسالان باید رفتار مراقبتی مناسبی داشته باشند.

  حدیث میرامینی با موهای بلوند در کنار پسرش + عکس

دکتر شافل افزود: بزرگسالان باید از ماسک به درستی استفاده کنند تا کودکان نحوه استفاده از ماسک را بیاموزند. البته بهداشت دست ها را نباید فراموش کرد.

دیدگاهتان را بنویسید