علائم اصلی عفونت امیکرون چیست؟

بر اساس گزارش های ارائه شده توسط بیماران مبتلا به omicron، علائم سویه omicron با سه علامت اصلی Quid متفاوت است.

سرویس بهداشت عمومی بریتانیا (NHS) همچنان تب، سرفه جدید مداوم و از دست دادن یا تغییر در بویایی یا چشایی را به عنوان سه علامت هشدار دهنده اصلی عفونت کروناویروس ذکر می کند، اما بر اساس گزارش های متعدد از عفونت Omicron. علائم این سویه بیشتر از سایر سویه ها شبیه سرماخوردگی است.

سرماخوردگی، سردرد، گلودرد و عطسه به عنوان شایع ترین عوارض گزارش شده است، اما دو علامت جدید این سویه مربوط به گلو و سر نیست.

داده های جدید از برنامه تحقیقاتی Zoe Covid (ZOE) دو نشانه جدید عفونت omicron را شناسایی می کند که بر بدن متفاوت از سایر علائم رایج تأثیر می گذارد.

تیم اسپکتور، استاد اپیدمیولوژی ژنتیک در کینگز کالج لندن می گوید: «بسیاری از مردم حالت تهوع را در مراحل اولیه عفونت گزارش می کنند. وی گفت: این علامت در بین افرادی که دو بار واکسینه شده و دوز تقویتی دریافت کرده اند، شایع است، اما اثرات آن همچنان خفیف است.

یکی دیگر از علائمی که در افراد مبتلا به امیکرون ظاهر می شود، کمردرد است.

داده های این سویه در بریتانیا، ایالات متحده و آفریقای جنوبی، جایی که جهش برای اولین بار شناسایی شد، نشان می دهد که کمردرد یکی از علائم هشدار دهنده اولیه عفونت omicron است. سپس کمردرد می تواند به درد عضلانی در سراسر بدن تبدیل شود و بسیاری از افراد درد بدن را به عنوان یک علامت رایج گزارش می کنند.

  Бонусы Мостбет

علائم اصلی عفونت امیکرون چیست؟

برنامه تحقیقاتی Zoe Covid علائمی مانند آبریزش بینی، سردرد، عطسه، سیاه سرفه و گلودرد را به عنوان علائم اصلی عفونت Omicron فهرست می کند و علائم دیگر ممکن است شامل تعریق شبانه، خستگی، بدن درد و حالت تهوع باشد.

پروفسور اسپکتر هشدار داد که افراد باید از علائم omicron آگاه باشند، زیرا اکثر افراد علائم مشابهی با گونه‌های قبلی ویروس کرونا یا از دست دادن چشایی یا بویایی ندارند.

وی گفت: بسیاری از علائم امیکرون شبیه سرماخوردگی یا برخی بیماری های ویروسی دیگر است. بدون هیچ یک از علائم اولیه گزارش شده، مردم همچنان باید از آنچه در حال حاضر گزارش می شود آگاه باشند.

دیدگاهتان را بنویسید