علائم آمیکرون خفیف تر از دلتا است؟!

مارتین میشلز از دانشکده علوم دانشگاه کنت می گوید: برخلاف دلتا، آمیکرون نمی تواند تولید و ترشح اینترفرون ها را در سلول های آلوده متوقف کند.

آمیکرون سویه‌ای از ویروس SARS Cov2 است که به دلیل علائم خفیف‌تر، «نوع خفیف» نیز نامیده می‌شود و به نظر می‌رسد بیماری شدید کووید 19 نادر است، اما چرا؟ ?

خفیف بودن علائم emicron، سویه در حال ظهور تاج نسبت به دلتا، متخصصان پزشکی در فرانکفورت آلمان و دانشگاه کنت در بریتانیا را بر آن داشت تا این راز را کشف کنند.

طبق نتایج منتشر شده توسط این تیم در مجله Cell Research، آزمایشات سلولی نشان می دهد که آمیکرون در مقایسه با دلتا به اینترفرون ها حساس است.

اینترفرون ها پروتئین هایی هستند که توسط سلول های آلوده به ویروس آزاد می شوند تا سیستم ایمنی را تحریک کرده و بدن را در برابر این پاتوژن مقاوم کنند.

مارتین میشلز از دانشکده علوم دانشگاه کنت می گوید: برخلاف دلتا، آمیکرون نمی تواند تولید و ترشح اینترفرون ها را در سلول های آلوده متوقف کند.

سلول های آلوده به ویروس اینترفرون های خاصی را تولید و ترشح می کنند که این پروتئین ها می توانند از آنها به عنوان پیام رسان برای هشدار دادن به سایر سلول ها در مورد نفوذ پاتوژن استفاده کنند.

اینترفرون ها برای پاسخ های ایمنی غیر اختصاصی و بسیار سریع مهم هستند. یک پاسخ ایمنی غیراختصاصی با یک پاسخ ایمنی خاص متفاوت است که برای ایجاد آن نیاز به زمان بیشتری دارد.

به گزارش دویچه وله، این آزمایش ها همچنین اثربخشی کووید 19 را در برابر آمیکرون مقایسه کردند. به گفته متخصصان، هر هشت داروی مهم علیه این بیماری در برابر ایمیکرون اثربخشی مشابه دلتا از خود نشان داده اند.

  حملات سایبری شدید علیه صهیونیست ها در روز قدس

هاینریش سیناتل، محقق مؤسسه ویروس‌شناسی پزشکی در دانشگاه گوته در فرانکفورت، گفت: «این مطالعه امیدواری‌ها را افزایش می‌دهد که تلاش‌های خارق‌العاده برای یافتن داروهای کووید 19 بی‌نتیجه نبوده است».

دیدگاهتان را بنویسید