عجیب ترین علامت اومیکرون

مطالعات اخیر نشان می دهد که سکسکه های مکرر ممکن است نشانه ای از نوع جدیدی از تاج، omicron باشد.

در مارس 2020، ویروس SARS-CoV-2 توسط سازمان بهداشت جهانی به عنوان یک بیماری همه گیر به نام بیماری عروق کرونر قلب یا کووید-19 اعلام شد. از آن زمان تاکنون، کووید-19 ده‌ها میلیون نفر را در سراسر جهان تحت تأثیر قرار داده است و منجر به کشف علائم جدیدی شده است که می‌تواند همراه با این بیماری باشد.

یک مطالعه در سال 2020 روی یک مرد 64 ساله نشان داد که سکسکه مداوم ممکن است فقط نشانه کووید-19 باشد. این مرد سالمند پس از 72 ساعت سکسکه مداوم به درمانگاه مراجعه کرد و آزمایش خون و اسکن ریه انجام داد.

نتایج آزمایش ها نشان داد که هر دو ریه بیمار عفونی شده و گلبول های سفید خون به شدت کاهش یافته است. علاوه بر این، آزمایش عروق کرونر او مثبت بود.

مطالعه دیگری در همان سال بر روی مردی 62 ساله نشان داد که سکسکه مداوم نیز نشانه بیماری عروق کرونر قلب است.

این مرد 4 روز سکسکه کرده بود. او در نهایت به درمانگاه بازگشت و تحت معاینات عروق کرونر قرار گرفت. کووید برای ریه‌ها و گلبول‌های سفید و پلاکت‌های خونی با کمبود شدید مثبت است.

دو مورد اخیر نشان می‌دهد که سکسکه‌های مداوم ممکن است تنها نشانه آشکار یک ویروس کرونای جدید باشد. ذکر این نکته ضروری است که این مطالعات تنها بر روی دو نفر انجام شده است و بر اساس این مطالعات، سکسکه به عنوان یکی از عوارض جانبی نادر کووید-19 شناخته شده است.

  پروتکل های سختگیرانه مذاکره کنندگان و مذاکره کنندگان

این نیاز به تحقیقات بیشتری دارد و هنوز نمی توان با قطعیت گفت که سکسکه مزمن و تاج گذاری به طور مستقیم با هم مرتبط هستند. در حالی که تحقیقات نشان می دهد که سکسکه نشانه بالقوه Covid-19 است، تحقیقات بیشتری در مورد این عارضه جانبی مورد نیاز است.

دیدگاهتان را بنویسید