ظهور شدیدترین بارندگی قرن در ایران؟!

شایعه سنگین ترین بارندگی قرن در ایران طی ۷۲ ساعت آینده در فضای مجازی منتشر شد. این را کارشناس سازمان هواشناسی توضیح داده است.

ضرابی کارشناس هواشناسی روز شنبه در یک برنامه خبری گفت: اینها شایعاتی است که گاهی در فضای مجازی منتشر می شود و صحت ندارد.

وی با رد شایعات شدیدترین بارندگی قرن در ایران گفت: باران خواهیم داشت اما نه آنطور که این شایعات می گویند.

کارشناس سازمان هواشناسی ادامه داد: مدل ها و نقشه های امروز نشان می دهد احتمالا از دوشنبه شب به ویژه سه شنبه در بیشتر مناطق کشور به جز شمال غرب، شرق و جنوب شرق کشور بارندگی خواهیم داشت.

ضرابی با اطلاع رسانی سامانه بارشی به مردم گفت: امروز در مرکز پیش بینی بر اساس گفته های همکاران به توافق رسیدیم. فردا نظر قاطع خود را در خصوص صدور پیام و هشدار درباره ورود سامانه بارشی به ایران اعلام می کنیم.

اعلام وضعیت نارنجی و زرد در اکثر استان ها

روز گذشته سازمان هواشناسی وضعیت نارنجی و زرد را برای تقویت فعالیت سامانه های سرد بارشی در روزهای چهارشنبه و پنجشنبه و همزمان با افت محسوس دما در اکثر استان ها به دلیل نفوذ دو سامانه ناپایدار هوایی در کشور اعلام کرد.

سازمان هواشناسی همچنین از ورود دو سامانه هوای ناپایدار به کشور خبر داد که بر اساس آن سامانه اول مربوط به فعال شدن سامانه بارشی نسبتا سرد از روز سه شنبه (25 آبان) تا چهارشنبه (26 آبان) است. همچنین بر اساس این گزارش سامانه بارشی دوم از سه شنبه تا چهارشنبه فعال می شود که منجر به بارش برف، باران و مه می شود.

  تعداد مبتلایان به ویروس کرونا از هفته گذشته چهار برابر شده است

منبع: تجارت نیوز

دیدگاهتان را بنویسید