ظهور سویه جدید کرونا در کمتر از 6 ماه

تعدادی از سویه های برجسته، از جمله آلفا، بتا، دلتا، و آمیکرون، هر پنج تا شش ماه یا بیشتر پس از شروع کرونا رخ می دهد. به همین دلیل است که سویه جدید در تابستان یا پاییز امسال ظاهر می شود.

کارشناسان بهداشت هشدار می‌دهند که با ادامه رشد و گسترش ویروس کرونا در کمتر از شش ماه آینده، ممکن است نوع جدیدی از ویروس کرونا ظاهر شود.

کیم وو جو از بیمارستان گورو در دانشگاه کره گفت: “برخی از سویه های برجسته از جمله آلفا، بتا، دلتا و آمیکرون هر پنج تا شش ماه یا بیشتر از زمان شروع همه گیری کروناویروس ظاهر می شوند.” به همین دلیل است که سویه جدید در تابستان یا پاییز امسال ظاهر می شود.

پیش از این نیز هشدارهای مشابهی داده شده بود. کریس وایتی، پزشک ارشد بریتانیا، هشدار داد که ما شاهد سویه جدیدی خواهیم بود که مشکلاتی بدتر از آنچه با آمیکرون داشتیم ایجاد می کند.

چانگ جی هونگ از مرکز پزشکی گیل دانشگاه گاچون گفت: “به نظر می رسد شیوع دیگری قریب الوقوع است و یک نوع جدید ممکن است زودتر از حد انتظار ظاهر شود.”

برخی از کارشناسان هشدار داده‌اند که نوع جدیدی از همه‌گیری ممکن است در دهه آینده ظاهر شود، حتی کشنده‌تر از کووید 19. کارشناسان می‌گویند واکسن‌های موجود می‌تواند در برابر سویه جدید بی‌فایده باشد.

  یک نوزاد زنده در یک جعبه کفش پیدا شد

دیدگاهتان را بنویسید