طولانی ترین ماه گرفتگی از یک قرن تا دو هفته

فرادید| در ساعات اولیه 19 نوامبر، زمین بین خورشید و ماه می گذرد و بر خورشید سایه می اندازد. اوج کسوف اندکی پس از ساعت 4 صبح به وقت شرقی، زمانی که سیاره ما 97 درصد از ماه کامل را از نور خورشید می پوشاند و رنگی مایل به قرمز به ماه می دهد، به اوج می رسد.

به گزارش فرادید؛ به گفته ناسا، ماه گرفتگی جزئی 3 ساعت و 28 دقیقه و 23 ثانیه به طول انجامید – بیش از هر خسوف دیگری بین سال های 2001 و 2100.

این کسوف از کجا از زمین دیده می شود؟

طولانی ترین ماه گرفتگی از یک قرن تا دو هفته

ماه گرفتگی در سراسر جهان دیده نمی شود – فقط در مکان هایی که ماه در بالای افق است.

مردم آمریکای جنوبی و اروپای غربی بیشتر ماه گرفتگی را خواهند دید، اگرچه این ماه قبل از پایان خواهد بود. مردم در غرب آسیا و اقیانوسیه قسمت اول این رویداد را از دست خواهند داد زیرا ماه هنوز طلوع نکرده است. کسانی که در آفریقا و خاورمیانه زندگی می کنند هیچ یک از این مکان های دیدنی را نخواهند دید.

مردم آمریکای شمالی می توانند کل نمایش را تماشا کنند. برای خسوف پیش رو، ناظران آسمان در آمریکای شمالی بهترین دید را خواهند داشت. مردم در تمام 50 ایالت ایالات متحده، کانادا و مکزیک می توانند کل این رویداد را تماشا کنند.

شما به تلسکوپ یا دوربین دوچشمی نیاز ندارید – فقط از ساعت 2:19 تا 5:47 صبح بیرون بروید و به آسمان نگاه کنید.

یا اگر نمی خواهید صبح به سرما بروید، پخش زنده مراسم را از سایت های نجوم و نجوم تماشا کنید.

  معاون وزیر اقتصاد: کار صنعت لکوموتیو و موتور محرکه صنعت کشور است/ مدیرعامل صندوق بازنشستگی فولاد: سایپا; به سمت خودکفایی کامل پیش می رود

اگر خورشید گرفتگی را از دست دادید، نگران نباشید

طولانی ترین ماه گرفتگی از یک قرن تا دو هفته

پس از ماه گرفتگی، ناسا 179 ماه گرفتگی دیگر را طی هشت دهه آینده با میانگین دو ماه گرفتگی در سال پیش بینی می کند. ماه گرفتگی بعدی در 16 می 2022 رخ خواهد داد.

ماه گرفتگی چگونه کار می کند – و چرا ماه را قرمز می کند؟

معمولاً صورت خاکستری مایل به سفید ماه توسط نور خورشید منعکس شده از سطح آن روشن می شود. اما در طول ماه گرفتگی، ماه، خورشید و زمین برای مدت کوتاهی در یک راستا قرار می گیرند تا از رسیدن نور خورشید به ماه جلوگیری کنند.

ماه گرفتگی کامل زمانی اتفاق می‌افتد که 100 درصد ماه توسط سایه مخروطی شکل زمین، که به عنوان تامبر شناخته می‌شود، گرفته شود. در طی یک ماه گرفتگی کامل یا یک ماه گرفتگی تقریباً کامل مانند رویداد این ماه، سطح ماه خونین می شود.

ما ذرات اکسیژن و نیتروژن در جو زمین داریم که باید به خاطر نمایش نور از آنها تشکر کنیم. هر دو در پراکندگی برخی از طول موج‌های کوتاه‌تر نور، مانند آبی یا بنفش، بهتر عمل می‌کنند، بنابراین رنگ‌هایی با طول موج‌های بلندتر، مانند قرمز، نارنجی یا زرد باقی می‌مانند. بنابراین وقتی ماه در سایه زمین می‌نشیند، این رنگ‌های قرمز بر آنچه می‌بینید غالب می‌شوند.

منبع: businessinsider.com

دیدگاهتان را بنویسید