طلاق به خاطر عطر تقلبی!

زوج جوانی به خاطر هدیه ای که شوهر برای زن خریده بود به دادگاه خانواده رفتند. خانم فکر می کند آقا عطر تقلبی خریده و به خاطر دروغگویی طلاق می خواهد.

زمانی که این زن در برابر قاضی دادگاه خانواده حاضر شد، داستان زندگی خود را گفت: دعوای من و طاها درست بعد از هدیه ای که برایم خریده بود شروع شد. خیلی وقت بود که می خواستم عطر مورد علاقه ام را بخرم. اما گران بود و هر بار منصرف شدم.

حتی خود طاها چندین بار به من گفت اگر اینقدر دوست داری برو عطر را بخر. اما من هنوز آن را رها خواهم کرد. چون باید پول زیادی می پرداختیم.

چند شب پیش طاها به خانه آمد و به من هدیه داد. وقتی هدیه را باز کردم شوکه شدم، او عطر مورد علاقه و گران قیمتم را برایم خریده بود. نمی دانستم با خوشحالی چه بگویم. چند روزه استفاده نکردم چند شب پیش به یک مهمانی رسمی دعوت شده بودیم.

من از همین عطر استفاده کردم. اما در کمال تعجب وقتی هنوز در راه بودیم بویش پرید. به طاها گفتم، گفت اشتباه می کنی. هنوز بوی عطر روی لباست میاد. اما اصلا اینطور نبود. من چند بار دیگر از این عطر استفاده کردم و در نهایت متوجه شدم تقلبی است. من بسیار شگفت زده شدم. طاها برایم عطر تقلبی خریده بود.

موضوع را به او گفتم اما او همچنان انکار می کرد. این یک هدیه نیست. من خودم بارها بهش گفتم چون این عطر گرونه نیازی نیست بخریم. مشکل این است که این شخص دروغ می گوید. زیرا مشخص است که این عطر نعنایی است و با قیمت بسیار پایین خریداری شده است. حتی عطر را به یک عطرفروشی معتبر بردم تا به او ثابت کنم و آنها می دانستند که از روی دید تقلبی است. اما او همچنان در انکار است.

  عکس / حیوانات ناز; پشم و پر کرکی

بهش گفتم از کدوم فروشگاه خریدی بیا برگردونیمش. این عطر اگر به عنوان عطر اصلی خریده باشید ارزش پولی را دارد. اما او همچنان طفره می رود. دو هفته است سر این موضوع دعوا می کنیم، بالاخره طاها کلی به من توهین کرد و دعوا شدید شد. من دیگر نمی خواهم با این دروغگو زندگی کنم.

ببخشید هدیه خریدم

بعداً شوهر این زن نیز به قاضی گفت: آقای قاضی من برای همسرم هدیه خریدم و بی دلیل. او خیلی وقت بود که این عطر را می خواست. من هم برای او خریدم، اما او اصرار دارد که تقلبی است. اگر عطر اصلی را بخرم و قیمت تمام شده را بپردازم.

دلیلی برای دروغ گفتن ندارم اما او این حرف ها را نادیده می گیرد و حرف خودش را می زند. او مرا به دروغگویی متهم کرد. او اصرار دارد که ثابت کنم عطر اصلی را خریده ام. من هم دیوونه شدم که دیدم به من و حرفم باور نمی کنه و به خاطر یه هدیه اینجوری رفتار می کنه. به جای تشکر از او جنگی راه انداخت و باعث شد تا مدت ها از کارم پشیمان شوم.

در نهایت قاضی سعی کرد این زوج را از جدایی منصرف کند اما با مشاهده اصرار آنها، رسیدگی به پرونده را به جلسه بعدی موکول کرد.

صحبت کردن را یاد بگیرید

سارا شقاقی روانشناس در این رابطه می گوید: به نظر من یکی از دلایل تفاوت زن و شوهر، نداشتن مهارت های ارتباطی است.

روش صحیح صحبت کردن با شریک زندگی تان تنش را در زندگی مشترک کاهش می دهد. نوع و لحن کلام در تحکیم زندگی بسیار مؤثر است. به همین دلیل زن و مرد برای داشتن خانواده ای سالم باید مهارت های ارتباط با همسر و یا ارتباط با فرزندان را بیاموزند.

  قیمت خودرو در بازار آزاد 27 تیر 1401

یکی از مهم ترین مهارت ها توانایی صحبت کردن و گوش دادن به حرف های طرف مقابل است. مهارت گوش دادن یکی از مهارت هایی است که شوهران باید بیاموزند. زیرا گوش دادن به سخنان یکدیگر باعث می شود نیازهای خود را بشناسند و برآورده کنند.

وقتی همسران به حرف یکدیگر گوش می دهند، می فهمند که برای یکدیگر مهم هستند. این باعث می شود که آنها بسیار به یکدیگر نزدیک شوند. نحوه صحبت با همسر اغلب برای زوج ها یک چالش است. فقدان مهارت های ارتباطی مناسب یکی از علل اختلاف بین زن و شوهر است.

بسیاری از زوج ها با وجود عشقی که به یکدیگر دارند، نمی دانند چگونه با شریک زندگی خود به درستی صحبت کنند یا واکنش های ناسازگاری از خود نشان دهند. صحبت با همسر به گونه ای که در کلمات محبت، احترام و تفاهم وجود داشته باشد، به زوج ها کمک می کند تا به یکدیگر نزدیک شوند.

منبع: رکنا

دیدگاهتان را بنویسید