طرز تهیه 20 میان وعده گرم، سریع و خوشمزه

می گویند صبحانه را تنها بخور، ناهار را با دوستت بخور و شام را با دشمنت.

خوب حالا که وقت دارید می خواهید در مدت کوتاهی یک صبحانه مفصل و پرانرژی تهیه کنید، طرز تهیه این میان وعده های سریع را در نظر بگیرید. شاید درد داشته باشد.

1 کاسرول برای صبحانه فرانسوی

ابتدا پنج فنجان خمیر باگت را روی سینی فر چرب شده پهن کنید. در یک کاسه بزرگ، چهار تخم مرغ را با یک قاشق چایخوری وانیل، یک چهارم پیمانه شکر، یک چهارم قاشق چایخوری نمک و یک و نیم فنجان شیر مخلوط کرده و روی خمیر بریزید.

سپس یک قاشق چایخوری کره مارگارین را آب کرده و روی مخلوط تخم مرغ بریزید، سپس با دو قاشق غذاخوری گردو پودر شده و دو قاشق غذاخوری کشمش روی مخلوط خوب بمالید، سپس در فر با دمای ۱۷۰ درجه به مدت ۱۵ دقیقه قرار دهید تا کاملا بپزد. طلا

زمان آماده سازی: 15 دقیقه
زمان پخت: 15 دقیقه

2. املت با قارچ و مارچوبه

5 عدد تخم مرغ را با 10 قاشق غذاخوری شیر خوب بزنید تا کاملا کف کند و کمی نمک و فلفل به تخم مرغ ها اضافه کنید و 200 گرم قارچ را لایه لایه بریزید و در تابه تفت دهید. حالا یک ماهیتابه بزرگ بردارید و دو قاشق غذاخوری روغن مایع داخل آن بریزید و روی آتش بگذارید تا کاملا گرم شود.

مخلوط شیر و تخم مرغ را داخل تابه بریزید و درب آن را ببندید. یک فنجان مارچوبه خرد شده را با قارچ، نمک و فلفل مخلوط کرده و به تخم مرغ ها اضافه کنید. بعد از سه دقیقه املت شما آماده است. صبحانه شما آماده سرو است.

زمان آماده سازی: 6 دقیقه
زمان پخت: 5 دقیقه

3. نان تخم مرغی

5 عدد نان تست بردارید و بین آنها دایره درست کنید. تابه را روی اجاق بگذارید و کف آن را با کمی روغن چرب کنید، نان را داخل تابه بریزید و سه تخم مرغ را با نمک و فلفل دلخواه مخلوط کنید و در دایره وسط نان بریزید تا پر شود.

وقتی تخم مرغ با حرارت کاملاً خوب شد، آن را برگردانید تا طرف دیگر نان طلایی شود. حالا قسمتی از دایره را که از نان جدا کردید روی نان تست قرار دهید.

زمان آماده سازی: 3 دقیقه
زمان پخت: 4 دقیقه

4. تخم مرغ آب پز شده در سس گوجه فرنگی

فر را با دمای 175 درجه گرم کنید. یک فنجان سس گوجه فرنگی را در چهار کاسه تکی مناسب برای فر تقسیم کنید. سپس در هر کدام از این کاسه ها یک عدد تخم مرغ را با دقت بزنید تا زرده آنها سالم بماند. سپس روی هر کدام یک قاشق غذاخوری روغن زیتون بریزید و کمی نمک و فلفل سیاه و قرمز بپاشید.

کاسه ها را به مدت 8 دقیقه در فر داغ قرار دهید تا سفیده ها سفت شوند اما زرده ها نرم شوند. حالا برش های نان را در فر داغ قرار دهید تا دو طرف آن برشته شود. ۱ حبه سیر را روی چنگال بگذارید و روی سطح نان بمالید. سپس روی سطح نان کمی روغن زیتون بریزید و با تخم مرغ سرو کنید.

زمان آماده سازی: 3 دقیقه
زمان پخت: 8 دقیقه

املت با اسفناج

5. املت با اسفناج

نصف پیمانه آرد را الک کرده و با کمی نمک مخلوط کنید. یک عدد تخم مرغ را با مقداری ماست، یک قاشق غذاخوری آب و یک قاشق غذاخوری روغن مخلوط کنید. حالا مخلوط آرد و نمک را به آن اضافه کنید و هم بزنید.به این مواد 500 گرم اسفناج آب پز شده و روی آن یک قاشق غذاخوری جوز هندی رنده شده اضافه کنید.

املت به این ترتیب تهیه می شود. روغن را در تابه ای با پوشش نچسب بریزید و سه عدد پیاز را در آن تفت دهید. یک فنجان خامه را با چهار قاشق غذاخوری ماست شیرین و یک قاشق غذاخوری پنیر پیتزا رنده شده مخلوط کنید. حالا مخلوط تخم مرغ را در یک تابه بزرگ با روغن بریزید و بعد از سه دقیقه مخلوط اسفناج را به همراه تکه های نان اضافه کنید و خامه را روی همه مواد اضافه کنید و درب آن را بگذارید.

  یک سال قبل از 1/1/1 چه اتفاقی افتاد؟

زمان آماده سازی: 10 دقیقه
زمان پخت: 8 دقیقه

6. املت با گوشت و تخم مرغ

پیاز را نگینی خرد کنید، یک قاشق غذاخوری روغن در تابه بریزید و روی حرارت ملایم قرار دهید و پیاز را اضافه کنید.

بعد از سرخ شدن پیاز، 200 گرم گوشت چرخ کرده را داخل تابه بریزید تا آب آن کاملا از بین برود. نمک و فلفل را به گوشت اضافه کنید و سه تخم مرغ را خوب بزنید و با گوشت مخلوط کنید و با قاشق چوبی هم بزنید و به هم زدن ادامه دهید تا تخم مرغ ها سفت شوند. املت را در ظرفی ریخته و سرو کنید.

زمان آماده سازی: 5 دقیقه
زمان پخت: 8 دقیقه

7. املت هندی

ابتدا پیاز را خرد کرده و در یک قاشق روغن به مدت 3 دقیقه تفت دهید. یک شاخه تره فرنگی را به ورقه های نازک برش دهید و همراه با زردچوبه و فلفل قرمز به پیاز اضافه کنید و مرتب هم بزنید تا یکدست شود.

کدو سبز را ریز خرد کرده و به تابه اضافه کنید. بعد از 5 دقیقه تخم مرغ ها را در لیوان کوچکی یکی یکی زده و با فاصله روی مواد بریزید تا موقع سرو از هم نپاشد. روی تخم مرغ ها کمی فلفل سیاه و قرمز بپاشید. در آخر درب ماهیتابه را بگذارید تا تخم مرغ ها بجوشد.

زمان آماده سازی: 10 دقیقه
زمان پخت: 9 دقیقه

8. املت با پنیر

5 عدد تخم مرغ را در ظرفی بزنید و خوب هم بزنید تا کف کند. کمی نمک، فلفل و سه قاشق غذاخوری شیر به تخم مرغ اضافه کنید و هم بزنید. یک تابه مناسب با لبه حدود دو و نیم سانت روی آتش بگذارید و سه قاشق غذاخوری روغن داخل تابه بریزید و بگذارید داغ شود.

حالا مخلوط شیر و تخم مرغ را داخل تابه بریزید و در آن بریزید. دو قاشق غذاخوری پنیر گرویر را با یک قاشق غذاخوری جعفری تفت داده شده داخل املت بریزید سپس املت را با احتیاط با چنگال و کفگیر بریزید. صبحانه شما آماده سرو است.

زمان آماده سازی: 5 دقیقه
زمان پخت: 5 دقیقه

9. تخم مرغ تند

برای تهیه این روش باید 5 عدد تخم مرغ را بگذارید و خوب بجوشانید. بعد از پوست کندن تخم‌مرغ‌ها، آن‌ها را به صورت عمودی برش بزنید و زرده را با احتیاط از آن‌ها بیرون بکشید. زرده را نرم کرده و کمی نمک و فلفل را با سس مایونز مخلوط کنید.

کمی خامه ترش را به مزه اضافه کنید. حالا زرده طعم دار شده را داخل سفیده ها بریزید. یک عدد فلفل سبز تند و یک فلفل قرمز تند را دایره ای برش بزنید و روی زرده ها را با فلفل تزیین کنید. صبحانه شما با 5 نان تست آماده است.

زمان آماده سازی: 2 دقیقه
زمان پخت: 7 دقیقه

تست سوسیس و پنیر

10. تست سوسیس و پنیر

ابتدا یک قاشق غذاخوری هویج خلال شده و آب پز را با یک قاشق غذاخوری سیب زمینی آب پز و خلال شده، یک قاشق غذاخوری پنیر پیتزا، یک تخم مرغ و یک قاشق غذاخوری جعفری خرد شده را با مقدار دلخواه نمک و فلفل مخلوط کنید و یک برگ سوسیس دیگر اضافه کنید. . و داخل کاسه بریزید تا مواد خودتون گرفته بشه. صبحانه شما با دو نان تست سرو می شود.

زمان آماده سازی: 5 دقیقه
زمان پخت: 4 دقیقه

11. گوجه فرنگی و ماهی تن

ابتدا یک پیاز بزرگ و یک جعبه ماهی تن را بدون روغن رنده کنید. یک حبه سیر را خرد کرده و به مخلوط پیاز و ماهی تن اضافه کنید. یک قاشق غذاخوری جعفری خرد شده و مقدار لازم نمک و ادویه را با مخلوط ماهی تن و سیر مخلوط کنید. تعداد مورد نیاز گوجه فرنگی درشت را انتخاب کنید و آنها را خالی کنید.

  اطلاعیه حذفی 1401 کنکور

بسته به حجم گوجه فرنگی، مواد را بریزید و یک تخم مرغ را روی آن بزنید. قالب را با یک قاشق روغن چرب کنید و گوجه ها را به مدت 10 دقیقه در فر با دمای 160 درجه سانتیگراد قرار دهید تا سطح تخم مرغ ها پخته شود. صبحانه شما با مقداری نان سرو می شود.

زمان آماده سازی: 5 دقیقه
زمان پخت: 7 دقیقه

12. املت کبابی

ابتدا 3 گرم کالباس را برش داده و با سه عدد گوجه فرنگی و به مقدار دلخواه نمک و فلفل در کره به مدت سه دقیقه تفت دهید. داخل ظرف های مشخص شده را با کمی روغن چرب کنید و مواد را به سه قسمت تقسیم کنید و داخل ظرف ها بریزید.

روی هر کدام یک عدد تخم مرغ بزنید و از چند برگ ریحان تازه برای تزئین استفاده کنید. فر را با دمای ۲ درجه سانتی گراد روشن کنید و بعد از پنج دقیقه ظرف ها را به مدت ده دقیقه در آن قرار دهید. صبحانه شما با سه نان تست آماده است.

زمان آماده سازی: 1 دقیقه
زمان پخت: 1 دقیقه

13. املت رنگی

فلفل های رنگی – یک عدد زرد، قرمز، نارنجی، سبز – را خرد کنید و یک عدد پیاز را ریز خرد کنید. یک قاشق غذاخوری روغن مایع به تابه اضافه کنید و مواد خرد شده را در آن بریزید و با نمک و فلفل -در صورت تمایل- به مدت پنج دقیقه تفت دهید.

حالا مواد سرخ شده را به سه قسمت تقسیم کرده و به صورت دایره ای در بشقاب قرار دهید و روی هر کدام یک عدد تخم مرغ بشکنید و کمی پودر سیر روی تخم مرغ بپاشید. حالا ظروف را به مدت هفت دقیقه در مایکروویو قرار دهید و با نان سرو کنید.

زمان آماده سازی: 10 دقیقه
زمان پخت: 7 دقیقه

14. املت فلفل سبز و سیب زمینی

سه عدد سیب زمینی و فلفل سبز و پیاز را ریز خرد کنید. دو قاشق غذاخوری روغن مایع داخل تابه بریزید و سیب زمینی ها را کمی تفت دهید تا نرم شوند و از ماهیتابه خارج شوند. به مقدار دلخواه نمک و فلفل و کمی پودر سیر اضافه کنید و سه عدد گوجه فرنگی له شده را در تابه تفت دهید.

حالا نوبت اضافه کردن فلفل هاست. همه مواد را با 100 گرم پنیر پیتزا رنده شده مخلوط کرده و در ظرف هایی که برای هر نفر آماده کرده اید بریزید و در هر ظرف یک عدد تخم مرغ بشکنید. روی تخم مرغ ها کمی پودر فلفل سیاه بپاشید و می توانید از چند برگ جعفری تازه یا گشنیز برای طعم دادن استفاده کنید. املت با نان تست آماده سرو است.

زمان آماده سازی: 6 دقیقه
زمان پخت: 9 دقیقه

املت با گوجه فرنگی و ریحان

15. املت با گوجه فرنگی و ریحان

سه عدد گوجه فرنگی و 200 گرم برگ ریحان را به صورت دایره ای خرد کنید. یک حبه سیر را رنده کنید و یک قاشق غذاخوری روغن زیتون به آن اضافه کنید. سه کاسه کوچک بردارید و در هر کدام یک قاشق غذاخوری روغن زیتون بریزید و تکان دهید تا تمام ظرف آغشته به روغن شود.

سه عدد تخم مرغ را در ظرفی زده و با نمک و فلفل خوب مخلوط کنید. داخل کاسه یک لایه گوجه فرنگی خرد شده، چند برگ ریحان، کمی سیر رنده شده و چند عدد تخم مرغ اضافه کنید و این کار را تکرار کنید تا کاسه ها پر شوند. فر را با دمای 2 درجه سانتی گراد روشن کنید و کاسه ها را به مدت 10 دقیقه در آن قرار دهید. صبحانه شما با سه نان تست سرو می شود.

  3 محصول جدید سایپا وارد بازار می شود

زمان آماده سازی: 3 دقیقه
زمان پخت: 10 دقیقه

116. املت گوشت با پنیر و قارچ

ابتدا تابه را با یک قاشق روغن مایع چرب کنید، 150 گرم گوشت چرخ کرده را با پیاز خرد شده تفت دهید و 2 گرم قارچ را خلال کنید. دو عدد فلفل قرمز و سبز را نگینی خرد کرده و به گوشت اضافه کنید.

بعد از پنج دقیقه قارچ ها و نمک و فلفل را اضافه کنید. حالا سه تخم مرغ را روی مواد سرخ شده از هم جدا کرده و بعد از سه دقیقه قابلمه را از روی حرارت بردارید. صبحانه شما با نان آماده سرو می شود.

زمان آماده سازی: 5 دقیقه
زمان پخت: 7 دقیقه

17. املت با اسفناج و پنیر

ابتدا 400 گرم اسفناج را برش بزنید. دو قاشق غذاخوری روغن زیتون را در تابه بریزید و تابه را روی آتش بگذارید. حالا اسفناج ها را در تابه بریزید و در ظرفی چهار عدد تخم مرغ را با نمک و فلفل و در صورت تمایل پودر سیر بزنید.

پس از سه دقیقه تفت دادن اسفناج، تخم مرغ ها را اضافه کرده و 100 گرم پنیر را برای صبحانه برش داده و به تخم مرغ ها اضافه کنید. درب تابه را بگذارید؛ بعد از پنج دقیقه صبحانه آماده است. آن را با مقداری نان سرو کنید.

زمان آماده سازی: 4 دقیقه
زمان پخت: 7 دقیقه

18. املت اسپانیایی

مواد لازم برای تهیه این املت کدو حلوایی، پیاز و سیر به همراه کمی اسفناج است. سیب زمینی ها را پوست بگیرید و به قطعات کوچک برش دهید. یک حبه سیر را رنده کنید حالا چهار عدد تخم مرغ را در ظرفی بریزید و به مقدار دلخواه نمک و فلفل و آویشن اضافه کنید و خوب مخلوط کنید.

یک قاشق غذاخوری روغن داخل ظرف داخل فر بریزید و کدو حلوایی را داخل آن بریزید و پیاز و سیر رنده شده را اضافه کنید. سپس تخم مرغ های زده شده را با نان تست یا نان باگت ورقه شده اضافه کنید و در فر از قبل گرم شده با دمای 180 درجه سانتیگراد قرار دهید. املت شما پنج دقیقه دیگر آماده است.

زمان آماده سازی: 5 دقیقه
زمان پخت: 8 دقیقه

19. فنجان املت

برای شروع، 250 گرم قارچ را با 200 گرم سوسیس برش دهید. حالا پنج عدد پیاز را با تمام برگ های سبز خرد کنید و سپس دو فنجان بردارید و دو عدد تخم مرغ را داخل آن بشکنید. حالا مخلوط قارچ و سوسیس خرد شده را به همراه پیاز و نمک و فلفل به تخم مرغ ها اضافه کنید و خوب مخلوط کنید.

برای طعم دادن، 1 گرم پنیر رنده شده را به مخلوط اضافه کنید. فنجان ها را به مدت پنج دقیقه در مایکروویو قرار دهید. صبحانه خوشمزه شما آماده سرو است.

زمان آماده سازی: 5 دقیقه
زمان پخت: 5 دقیقه

20. کرپ توت و موز

یک قاشق چایخوری وانیل را با دو عدد تخم مرغ، 3 قاشق چایخوری کره آب شده، یک لیوان شیر، یک چهارم پیمانه پودر قند، یک فنجان آرد و یک چهارم قاشق چایخوری نمک مخلوط کنید. تابه را روی حرارت متوسط ​​قرار دهید و یک قاشق غذاخوری روغن به آن اضافه کنید.

حالا مقدار کمی از مایه را داخل تابه بریزید به طوری که یک لایه بسیار نازک سطح تابه را بپوشاند. وقتی مایه طلایی شد آن را برگردانید و طرف دیگر آن را سرخ کنید و به همین ترتیب کل مایه را بجوشانید. بعد از آماده شدن کرپ ها، مقداری مربای توت فرنگی و برش های موز را روی سطح قرار دهید و آنها را گرد کنید. صبحانه شما آماده سرو است.

زمان آماده سازی: 5 دقیقه
زمان پخت: 7 دقیقه

منبع: بهترین ها

دیدگاهتان را بنویسید