طرز تهیه کوفته لوبیا; از طعمی جدید لذت ببرید

لوبیا خرد شده با مرغ یکی از غذاهای لذیذ و سنتی ایرانی است که طبق دستور پخت های مختلفی تهیه می شود.

با حبوبات و مرغ همراه باشید تا دستورالعمل کامل مرحله به مرحله طرز تهیه ته چین ها را ببینید.

مواد لازم برای 2 نفر

2 فنجان برنج
2 عدد زرده تخم مرغ
ماست 1 پیمانه
زعفران آب پز 6 قاشق غذاخوری
1 فنجان لوبیا
½ پیمانه خشک شده
سینه مرغ 100 گرم
2 عدد پیاز
روغن به اندازه کافی
نمک و روغن مایع به اندازه کافی

طرز پخت کوفته مرغ

برای تهیه ته لوبیا در ابتدای کار برنج را با مرغ بشویید سپس در ظرف آب بریزید و 1 قاشق چایخوری نمک به آن اضافه کنید سپس برنج را به مدت 1 تا 2 ساعت در آب خیس کنید. خیس خوردن.

* حالا سینه‌های مرغ را در ظرف مناسبی بریزید، سپس کمی نمک به آن‌ها اضافه کنید و آب اضافه کنید تا روی سینه‌های مرغ بنشیند، سپس تابه را روی حرارت متوسط ​​قرار دهید و اجازه دهید سینه‌های مرغ به مدت ۴۵ دقیقه بپزند.

* در این مرحله حبوبات را بشویید سپس در قابلمه مناسبی بریزید. سپس قابلمه را تا نیمه پر از آب کنید و روی حرارت متوسط ​​قرار دهید و اجازه دهید حبوبات بجوشد. کف را روی نوک سینه ها با کاردک علامت بزنید.

* حالا اجازه دهید حبوبات در آب جوش بمانند تا کاملا پخته و نرم شوند. سپس پیاز را پوست گرفته، بشویید و ریز خرد کنید. سپس یک تابه مناسب را روی حرارت ملایم قرار دهید.

* در این مرحله کمی روغن مایع داخل تابه بریزید سپس پیاز خرد شده را بلافاصله داخل ماهیتابه بریزید و تفت دهید تا پیاز طلایی و قرمز شود. سپس پیاز را از ماهیتابه خارج کرده و در ظرف مناسبی بریزید.
چغندر
* در این مرحله یک قابلمه مناسب را تا نیمه پر از آب کنید سپس ۱ قاشق چایخوری نمک به آن اضافه کنید و قابلمه را روی حرارت زیاد قرار دهید تا آب به نقطه جوش برسد. سپس برنج را در آبکش بریزید تا آب اضافی آن گرفته شود.

  فال حافظ ۲۱ اردیبهشت ۱۴۰۱

* حالا برنج را به آب در حال جوش اضافه کنید، سپس اجازه دهید برنج به مدت 8 تا 12 دقیقه در آب جوش بماند تا پخت اولیه تمام شود. سپس زمانی که برنج نرم شد و مغزها کمی چسبناک شدند تابه را از روی حرارت بردارید.

* در این مرحله برنج را داخل فاضلاب بریزید سپس آبکشی کنید. سپس حبوبات را از روی حرارت بردارید و سپس در آبکش بریزید و اجازه دهید آب اضافی آن خارج شود. سپس ماست را در ظرف مناسبی بریزید.

در این مرحله زرده را از سفیده جدا کنید سپس زرده را با زعفران بجوشانید و کمی نمک به ظرف ماست اضافه کنید و با همزن دستی خوب هم بزنید تا مواد یکدست شوند.

* حالا برنج آبکش شده را به مواد زیر اضافه کنید و به آرامی مخلوط کنید تا برنج کاملا به مواد زیر آغشته شود. سپس سینه های مرغ را از ماهیتابه خارج کنید، سپس با چنگال ریش ریش کنید و در ظرفی با پیاز داغ بریزید.

* در این مرحله لوبیاهای پخته شده را به مخلوط مرغ خرد شده اضافه کنید سپس به آرامی هم بزنید تا مواد با هم ترکیب شوند. سپس ظرف مناسبی را انتخاب کنید سپس کمی روغن مایع داخل آن بریزید.

* حالا نصف برنج پایینی را داخل تابه بریزید و با قاشق پهن کنید سپس فشار دهید تا ته آن کاملا فشرده و وصل شود. سپس مخلوط مرغ رنده شده را روی برنج بریزید.

* در این مرحله مواد میانی را با قاشق روی برنج پایینی پخش کنید سپس بقیه برنج پایینی را روی مواد میانی بریزید و دوباره با قاشق پهن کنید و فشار دهید تا لایه ها به هم بچسبند. سپس روی حرارت ملایم قرار دهید تا شعله پخش شود.

  قیمت مسکن در محلات کرج

* حالا کره را مکعبی خرد کرده و کف برنج می چینیم. سپس درب قابلمه را با قابلمه بپوشانید، سپس آن را روی قابلمه قرار دهید و قابلمه را روی شعله پخش کن قرار دهید و بگذارید ته چین به مدت 45 دقیقه بجوشد.

* در نهایت پس از گذشت این مدت قابلمه را از روی حرارت بردارید سپس ته لوبیا را در ظرف مورد نظر برگردانید. سپس ته لوبیا را با مرغ با خیارشور یا ماست سرو کنید سپس سرو کنید. نوش جان.
منبع: بهترین ها

دیدگاهتان را بنویسید