طرز تهیه کلم پلو مجلسی

کلم پلو یکی از غذاهای قدیمی و بسیار خوش طعم ایرانی است که در شهرهای مختلف کشورمان با روش های مختلفی تهیه می شود که هر کدام طعم خاصی دارند.

در این مطلب طرز پخت کلم پلو به صورت مرحله به مرحله آموزش داده شده است.

محصولات مورد نیاز برای 4 نفر

برنج: 4 پیمانه
کلم: 1 عدد
2 عدد پیاز متوسط: عدد
گوشت چرخ کرده: 300 گرم
سبزی پلو: 300 گرم
زعفران آب پز: به اندازه کافی
نمک، فلفل و زردچوبه: به اندازه کافی

طرز تهیه کلم برنج

مرحله اول: برای تهیه مجلسی کلم پلو ابتدا گوشت را ریز خرد می کنیم سپس در چرخ آسیاب می کنیم و چرخ می کنیم. سپس کلم را نواری برش می دهیم و می شوییم و در آبکش می گذاریم.

مرحله دوم: حالا اجازه دهید آب اضافی کلم خارج شود. بعد سبزی پلو (کاهو، ریحان، مرزا و ترخون) را می شوییم، سپس در آبکش می گذاریم و می گذاریم آب اضافی آن کشیده شود. سپس سبزی را روی تخته گوشت قرار می دهیم.

سطح سوم: در این مرحله سبزی پلو را ریز خرد کنید. سپس برنج را شسته سپس آب را به قابلمه اضافه می کنیم و یک قاشق چایخوری نمک داخل آن می ریزیم و می گذاریم برنج در آب بماند تا خیس بخورد.

مرحله چهارم: حالا پیاز را پوست بگیرید و ریز خرد کنید. سپس یک تابه مناسب را روی حرارت ملایم قرار می دهیم و کمی روغن مایع اضافه می کنیم و بلافاصله پیاز را داخل آن می ریزیم.

گام پنجم: در این مرحله پیاز را سرخ می کنیم تا قرمز و طلایی شود سپس کلم را به آن اضافه می کنیم و تفت دادن را ادامه می دهیم تا کلم ها شیشه ای شوند. سپس سبزی پلو را به کلم اضافه کرده و تفت می دهیم.

  فال حافظ 16 تیر 1401

گام ششم: حالا پوست پیاز باقی مانده را جدا می کنیم سپس آن را ریز رنده می کنیم و از صافی رد می کنیم تا آب اضافی آن گرفته شود. سپس پیاز رنده شده را به گوشت چرخ کرده اضافه کنید و هم بزنید تا مواد یکدست شوند.

کلم برنج
گام هفتم: در این مرحله کمی نمک و فلفل به گوشت چرخ کرده اضافه می کنیم و دوباره خوب ورز می دهیم تا مواد مخلوط و یکدست شود. سپس مقداری از گوشت را برداشته و با دست به شکل گرد در می آوریم.

مرحله هشتم: حالا یک تابه جداگانه را روی حرارت ملایم قرار دهید سپس مقداری روغن مایع داخل آن بریزید و اجازه دهید روغن خوب داغ شود. سپس کوفته ها را در ماهیتابه می ریزیم سپس سرخ می کنیم تا کاملا بپزند.

مرحله نهم: در این مرحله کوفته ها را به مخلوط سبزی پلو اضافه کنید و هم بزنید تا مواد مخلوط و یکدست شود. سپس به مواد متوسط ​​کلم و پلو کمی زردچوبه و نمک و فلفل اضافه کرده و تفت می دهیم.

گام دهم: حالا که بوی خامی ادویه ها از بین رفت، حرارت را خاموش می کنیم. در مرحله بعد یک قابلمه را تا نیمه از آب پر کنید، سپس ۱ قاشق چایخوری نمک به آن اضافه کنید و قابلمه را روی حرارت زیاد قرار دهید.

گام یازدهم: در این مرحله اجازه می دهیم آب به نقطه جوش برسد سپس برنج را در آبکش می گذاریم تا آب اضافی آن گرفته شود. سپس برنج را در یک قابلمه آب جوش بریزید و بگذارید 8 تا 12 دقیقه در آب در حال جوش بماند.

  اشتباه نشویید!

گام دوازدهم: حالا که پخت اولیه برنج انجام شد، سپس برنج دور برنج نرم شد و مغز آن کمی گیر کرد، قابلمه را از روی حرارت برداشته و آبکشی می کنیم. سپس ظرف مناسبی را انتخاب می کنیم و مقداری روغن مایع داخل آن می ریزیم.

گام سیزدهم: در این مرحله ته دیگ مورد نظر را در قابلمه ثابت می کنیم سپس یک لایه برنج داخل قابلمه می ریزیم. سپس قسمتی از مواد میانی را به همراه زعفران پخته شده روی برنج پخش می کنیم و به همین ترتیب ادامه می دهیم تا مواد تمام شود.

گام چهاردهم: حالا درب قابلمه را با درب بپوشانید و سپس روی قابلمه قرار دهید. سپس شعله پخش کن را روی حرارت ملایم قرار می دهیم سپس قابلمه را روی آن می گذاریم و اجازه می دهیم کلم به مدت 45 دقیقه دم بکشد.

قدم پانزدهم: در نهایت بعد از این مدت حرارت را قطع می کنیم و کلم پلو را هم می زنیم تا مواد مخلوط و یکدست شود سپس کلم پلو شیرازی را در ظرف مورد نظر می ریزیم و با ماست سرو می کنیم. نوش جان.

منبع: همشهری آنلاین

دیدگاهتان را بنویسید