طرز تهیه نوشیدنی؛ اکسیری برای سلامت بدن

برای تهیه نوشیدنی میوه ای به یک قاشق میوه خشک نیاز دارید که آن را در قوری بریزید و 20 دقیقه صبر کنید تا دم بکشد تا قیمت ها برگردد.

این چای درمان خوبی برای بسیاری از بیماری هاست که در ادامه این مقاله با خواص بی نظیر آن آشنا می شوید.

تقویت اعصاب

دمنوش مخصوص شب های طولانی زمستان است و در روزهای گرم تابستان که خاصیت آرامش بخشی دارد، جوشانده برگ این میوه حاوی ویتامین B است که باعث آرامش و تقویت قلب می شود.

برای پوست خوبه

دمنوش علاوه بر عصاره برگ درخت که به عنوان پمادهای موضعی برای درمان سوزش و خارش پوست موثر است، به لطف آنتی اکسیدان های خود با پیری زودرس مبارزه می کند.

برای کاهش وزن مفید است

یکی از دمنوش های مناسب برای کاهش وزن است، این دمنوش با افزایش متابولیسم، کاهش اشتها و بهبود هضم باعث کاهش وزن فرد می شود.

در هنگام سرماخوردگی مفید است

از آنجایی که دانه ها از قدیم برای درمان گلو درد و سینه درد استفاده می شده است، خود این میوه در درمان سرماخوردگی نیز موثر است، ضد ویروسی، ضد باکتری است، بنابراین برای رفع سرماخوردگی و آنفولانزا بسیار مفید است.

لعنتی

برای زنان باردار مفید است

این یکی از میوه های توصیه شده است که برای زنان باردار بسیار مفید است، اما در ماه های اول بارداری مجاز به نوشیدن آن هستند. میوه به دلیل زیبایی و آب و رنگ خوب میوه است. فیبر غذایی، پتاسیم، قند و ویتامین C از جمله مواد مفید موجود در این میوه هستند.

  3 دلیل تیره شدن پوست

تقویت رحم در دوران قاعدگی

افرادی که در دوران قاعدگی دچار خونریزی شدید می شوند می توانند از دمنوش برای تقویت رحم خود استفاده کنند.

مقوی قلب

نوشیدن چای ایمنی بیماران قلبی را افزایش می دهد و از ابتلا به بیماری های قلبی دیگران جلوگیری می کند و باعث تقویت قلب می شود.

برای مشکلات معده مفید است

دمنوش برای درمان بیماری های ناشی از فشارهای عصبی که وارد معده می شود مفید است و فنل های آن تسکین دهنده زخم معده است. مصرف روزانه این نوشیدنی در وعده صبحانه رفلاکس معده را نیز برطرف می کند.

در دیابت مفید است

سطح سرمی AST، ALT و ALP در بیماران دیابتی را کاهش می دهد، بافت کبد آنها را تقویت می کند، علاوه بر این به دلیل داشتن ترکیبات پلی فنلی باعث کاهش قند خون و کاهش اوره در خون می شود.

منبع: سلامت نیوز

دیدگاهتان را بنویسید