طرز تهیه نان قندی / طرز تهیه نان قندی از صفر تا صد

پخت نان قندی در خانه بسیار آسان است، زیرا معمولاً مواد لازم برای تهیه نان قندی در اختیار هر خانم خانه‌داری است. برای تهیه نان شکری نیازی به ورز دادن نیست، فقط مواد را در تابه پهن کرده و در فر قرار دهید.

مواد لازم برای تهیه نان قندی

400 گرم آرد

شکر 150 گرم

کره جامد 100 گرم

2 تا 3 گرم نمک میوه یا به عبارتی یک قاشق غذاخوری در صورت نداشتن آن، جای نگرانی نیست زیرا می توانید به جای آن از بکینگ پودر استفاده کنید.

سبوس گندم 15 گرم یا به عبارتی 2 قاشق غذاخوری

5 تا 6 قطره اسانس هل البته اگر پودر هل ندارید می توانید.

زرده تخم مرغ و کنجد و زعفران برای تزیین نان شکری

طرز پخت نان شکری

با ترکیب شکر، سبوس، نمک میوه و کره جامد شروع به تهیه نان شکری می کنیم. یک سوم لیوان آب اضافه کنید اما در نظر داشته باشید که به اصطلاح خاصیت جذب آب آرد متفاوت است که در حین کار مشخص می شود و روند مخلوط کردن مواد را ادامه می دهیم اما یادتان باشد که هیچ نیاز به ورز دادن بیش از حد . مواظب باشید خمیرتان خیلی شل یا شل نباشد.

همه چیز درباره درست کردن خمیر شکر برای نان

خمیر به دست آمده را در یک تابه 30*40 کاملا پهن می کنیم. حواستان باشد برای کف قالب از فویل استفاده نکنید، اما می توانید از ورقه های پخت تفلون یا کاغذ روغنی استفاده کنید.

شاید ندانید، اما ورق های تفلون مزیت زیادی نسبت به کاغذ روغنی دارند که کاغذها یکبار مصرف هستند، اما ورق های تفلون را می توان چندین بار با تمیز کردن استفاده کرد.

  بهترین مدرسه برای کنکور در ایستگاه آموزشی

خمیر را با فشار دست به تمام کف تابه پهن کنید تا قطر آن کمتر از نیم سانتی متر شود سپس مخلوط تخم مرغ و زعفران را روی خمیر نان پخش کنید و کنجد بپاشید.

استفاده از زعفران در تخم مرغ اختیاری است و ضروری نیست. در این مرحله از کار باید به دو نکته توجه کنید اول اینکه بهتر است به جای وردنه از دست استفاده کنید زیرا صاف کردن خمیر با وردنه در سینی هایی که معمولا لبه دارند بسیار سخت است. ، مگر اینکه وردنه شما کوچک باشد که در حین کار آسیب ببیند، اذیت نکنید.

نکته دوم استفاده از کنجد خام است تا هنگام پخت نسوزد و از حرارت غیر قابل خوردن شود.

در مرحله آخر تهیه نان شکری به مرحله ای می رسد که باید خمیر به دست آمده را به مدت یک ربع تا بیست دقیقه در فر قرار دهید تا کاملا طلایی شود.

بعد از اتمام کار کیک های شکری را از فر خارج کرده و در ظرف مورد نظر قرار دهید تا کاملا خنک شوند و سپس یک فنجان چای خوش رنگ و معطر با آن بنوشید تا لذت خوردن شیرینی های قندی کدبانوپز شما دو چندان شود. .

نان قندی در روزگاری که تنقلاتی مانند بیسکویت و … وجود نداشت، یکی از پرطرفدارترین غذاها بود و اغلب در ورودی شهرها به فروش می رسید، البته این نان هنوز هم در شهر اراک طرفداران بی شماری دارد.

2023-01-04 09:54:26

دیدگاهتان را بنویسید