طرز تهیه شیرینی کشمشی خانگی

جامعه 24- یکی از انواع شیرینی های سنتی ایرانی شیرینی کشمشی است که طرفداران زیادی دارد و در مناسبت های مختلف پذیرفته می شود. در واقع می توان گفت کیک کشمشی مانند کیک یزدی به نوعی کیک مناسبتی در ایران تبدیل شده است و از این دو کیک بیشتر برای مراسم مذهبی استفاده می شود.

در ادامه با ما و طرز تهیه این کیک خوشمزه همراه باشید.

طرز تهیه شیرینی کشمشی خانگی

مواد لازم برای تهیه کیک کشمشی

250 گرم آرد (2 فنجان)
کره 188 گرم
2 عدد تخم مرغ
180 گرم پودر قند (1/3 فنجان + 3 قاشق غذاخوری)
کشمش پلو 120 گرم (2.3 فنجان)
¼ قاشق چایخوری وانیل

طرز تهیه شیرینی کشمشی خانگی

نحوه تهیه آن

ابتدا برای تهیه کیک کشمشی کره را از یخچال خارج می کنیم تا در دمای محیط نرم شود. سپس آن را در یک کاسه بزرگ بریزید و پودر قند و اسانس وانیل را به آن اضافه کنید و خوب مخلوط کنید.

این کار را ادامه می دهیم تا مخلوطی از یک دست و خامه رنگی به دست بیاید. در این مرحله تخم مرغ را به این مخلوط اضافه می کنیم و به هم زدن ادامه می دهیم.

سپس آرد را کم کم اضافه کنید و با لیسک مخلوط کنید.

به گزارش 24، دقت کنید برای استفاده از فر همیشه باید قبل از گذاشتن مواد داخل آن، آن را به مدت 15 دقیقه گرم کنید، بنابراین فر را روشن کرده و روی دمای 160 درجه سانتیگراد قرار می دهیم و می گذاریم گرم شود.

در این مرحله کشمش ها را با آرد کمی مخلوط کرده و به مخلوط اضافه می کنیم.

  17 راه برای افزایش خلاقیت

بیشتر بخوانید: طرز تهیه بستنی کاراملی و نسکافه ای خانگی


اگر کشمش شما خشک است و نرم نیست، بهتر است آن را نیم ساعت قبل در آب گرم خیس کنید و سپس بگذارید آب اضافی آن کشیده شود و خشک شود.

طرز تهیه شیرینی کشمشی خانگی

بعد از اینکه کشمش را به مخلوط اضافه کردید، دوباره مخلوط کنید، دقت کنید که کشمش به تمام قسمت های مخلوط نفوذ کرده باشد. مواد را هم بزنید تا ترکیب شوند. کف سینی را با کاغذ روغنی می پوشانیم و خامه را داخل قیف می ریزیم و روی کاغذ روغنی به اندازه یک گردو خامه می ریزیم و در فواصل زمانی دوباره خامه را می ریزیم چون خامه بعد از پخت پخش می شود و نیاز به فضا دارد.

سپس به اندازه ای از خامه قنادی را روی کاغذ پخت بریزید و قالب را به مدت 10-15 دقیقه در فر قرار دهید. مراقب باشید وقتی ته کیک ها طلایی شد یعنی آماده هستند.

در این مرحله سینی را از فر خارج می کنیم و می گذاریم خنک شوند سپس به آرامی از روی کاغذ روغنی جدا کرده و در ظرف می چینیم. نوش جان.

طرز تهیه شیرینی کشمشی خانگی

لحظات مهم در تهیه کیک خانگی و نرم با کشمش

1- در این کیک می توانید کره جامد را جایگزین کره کنید اما کی می داند که طعم کره و روغن چقدر متفاوت است و کره نقش مهمی در طعم این کیک دارد.

2- این کیک را می توانید تا 10 روز در ظرف در بسته نگهداری کنید.

3- با این مواد و با توجه به اندازه ای که هر کیک در نظر می گیرید نزدیک به 30 کیک خواهید داشت.

  سناریوهایی برای پایان اپیدمی تاج

4- اگرچه در متن به آن اشاره کردیم، اما در اینجا یک بار دیگر توضیح می دهیم که قبل از اضافه کردن کشمش، آن را با کمی آرد مخلوط کرده و سپس به مخلوط اضافه کنید.

2022-08-15 03:32:03

دیدگاهتان را بنویسید