طرز تهیه سس فلفل قرمز خانگی خوشمزه

هر کدام از ادویه هایی که برای غذا استفاده می کنیم طعم خاص خود را دارد، اگر به دنبال طعم های تند هستید می توانید سس فلفل قرمز را درست کنید و از طعم آن لذت ببرید.

ادویه های مختلفی برای غذای لذیذتر استفاده می شود و سس ها نیز بخشی از آنهاست. یکی از پرطرفدارترین چاشنی های غذا سس فلفل قرمز است که با افزودن آن به غذا طعم آن را کاملا دگرگون می کند. در این قسمت طرز تهیه سس فلفل قرمز را قرار داده ایم، این سس را در خانه درست کنید و از طعم تند و شیرین کبابی آن در کنار غذا لذت ببرید.

مواد لازم برای تهیه سس فلفل قرمز

2 عدد فلفل قرمز
3 عدد فلفل قرمز تند
سرکه 4 قاشق غذاخوری
نمک و فلفل به میزان لازم

طرز تهیه سس فلفل قرمز

فلفل ها را بشویید و به قطعات بزرگ برش دهید.

فلفل ها را در کمی روغن زیتون آغشته کرده و کبابی کنید.

وقتی پوست فلفل تیره شد و سیاه شد، فلفل ها را در ظرف پلاستیکی دربسته یا کیسه فریزر قرار دهید و بخارپز کنید تا پوست آن به راحتی جدا شود.

فلفل پوست کنده را خرد کرده و گوشت قرمز را به صورت خمیر در بیاورید یا با موادی مانند پیاز، آبلیمو، روغن زیتون و سیر در غذاساز بریزید و با هم مخلوط کنید تا به حالت سس مانند برسند.

می توانید این سس را به غذای خود اضافه کنید. استفاده از سس فلفل قرمز در غذا باعث خوش طعم و خوش طعم شدن آن می شود و همچنین کیفیت و خواص غذای شما را افزایش می دهد.

  هیچ مانعی برای همکاری نظامی مسکو و تهران وجود ندارد

این سس طعم نسبتاً تند و شیرینی دارد که می توانید از آن برای تهیه بسیاری از غذاها مانند مرغ، ماهی و اسپاگتی استفاده کنید و یا غذای خود را با آن سرو کنید.

فلفل قرمز

طرز تهیه پودر فلفل قرمز

اکنون که با تهیه سس فلفل قرمز آشنا شدید، بهتر است با این آموزش سریع طرز تهیه پودر فلفل قرمز را یاد بگیرید. برای تهیه پودر پاپریکا خانگی، پاپریکا را بشویید و خشک کنید.

فلفل ها را خرد کرده و سپس داخل فلفل ها را با قاشق جدا کنید.

پوسته فلفل را برش دهید و در بشقاب قرار دهید و در فضای باز یا آفتاب قرار دهید تا خشک شود.

فلفل های خشک و ترد را به آسیاب بریزید و سپس آنها را خرد کرده و پودر کنید.

فلفل خشک را خرد یا له کنید و پس از الک کردن در ظرف مورد نظرتان بریزید.

پودر فلفل قرمزی که درست کردید را در یخچال قرار دهید، اگر می خواهید پودر فلفل قرمز را برای مدت طولانی نگه دارید، بهتر است آن را در فریزر بگذارید تا ماندگاری آن بیشتر شود.

منبع: ایسکانیوز

دیدگاهتان را بنویسید