طرز تهیه سالاد سزار با سس مخصوص

سالاد سزار یکی از خوشمزه ترین و پرطرفدارترین سالادهای ایتالیایی است که برخلاف تصور عموم هیچ ارتباطی با «ژولیوس سزار» امپراتور روم باستان ندارد.

سالاد سزار اختراع «سزار کاردینی» سرآشپز ایتالیایی-آمریکایی است که به دلیل نیاز و خالی بودن یخچال رستوران سالاد خوشمزه ای را برای جشن های روز استقلال آمریکا در سال 1924 تهیه کرد.

احتمالاً آقای سزار کاردینی آن روز حتی تصور نمی کرد که سالاد مبتکرانه او روزی به محبوب ترین سالاد در رستوران های درجه یک جهانی تبدیل شود.

عناصر

سینه های بدون پوست: 1 (اگر از فیله مارا استفاده می کنید، تعداد افراد را در نظر بگیرید)
کاهو: 1 بوته
سس مایونز: 2 قاشق غذاخوری
نان تست به مقدار دلخواه
سیر: 2 حبه رنده شده
شاخه رزماری: 1 عدد
سس خردل: 2 قاشق غذاخوری
روغن زیتون: به مقدار دلخواه
پارمزان: 3 قاشق غذاخوری رنده شده
آب لیمو ترش، نمک و فلفل در صورت تمایل

سالاد سزار

طرز تهیه سالاد سزار با سس مخصوص و فیله مرغ

سینه مرغ، آبلیمو، حبه سیر، شاخه رزماری، کمی نمک، فلفل، کمی خردل، یک قاشق غذاخوری سرکه بالزامیک و 2 قاشق غذاخوری روغن زیتون را در ظرفی بریزید و هم بزنید تا مرغ کاملا طعم دار شود، سپس مرغ را اضافه کنید. پستان ..

در این فاصله نان تست را مکعبی کنید. قبل از برش، دور نان تست را برش بزنید و قسمت نرم و سفید نان را ببرید. مقداری روغن زیتون را در تابه داغ کرده و مقداری سیر رنده شده را در آن تفت دهید. تکه های نان تست را در روغن زیتون و سیر سرخ کنید و نان تست کنید، حالا نان تست شما تبدیل به کروتون شده است.

  پیش فروش 6 محصول سایپا از امروز 28 بهمن

در یک کاسه بزرگ، کاهو را برش دهید (ترجیحا به صورت دستی) مرغ کبابی و نان تست را با هم مخلوط کنید و کنار بگذارید.

برای تهیه سس سالاد، آبلیمو، نمک، فلفل، سرکه بالزامیک، سس مایونز، سس خردل، سیر رنده شده، پارمزان و چند قطره روغن زیتون را با هم مخلوط کرده و روی مواد سالاد بریزید و خوب مخلوط کنید. برای تزیین سالاد می توانید از زیتون سبز و سیاه خرد شده بدون هسته و کمی پودر پارمزان استفاده کنید.

دیدگاهتان را بنویسید