طرز تهیه دسر با خامه توت فرنگی

خامه توت فرنگی یک دسر بسیار خوشمزه و زیبا است که از سه لایه تشکیل شده است.لایه اول حاوی ژله توت فرنگی و میوه است.لایه دوم حاوی فوم میوه و لایه سوم از خامه شیر است که بسیار خوشمزه است.این دسر بسیار خوشمزه است. و می توانید لطیف را برای جشن ها و مهمانی ها آماده کنید.

مواد لازم برای لایه اول:

یک بسته ژله توت فرنگی

1.5 فنجان آب داغ

توت فرنگی به میزان لازم

مواد لازم برای لایه دوم (فم میوه):

خامه صبحانه 200 گرم

150 گرم شکر

150 گرم توت

وانیل 1/4 قاشق چایخوری

پودر ژلاتین 1 قاشق غذاخوری معادل 12 گرم یا 1.5 قاشق غذاخوری

آب سرد 60 گرم

مواد لازم برای لایه سوم (خامه شیر):

1 فنجان شیر

پودر ژلاتین 1 قاشق غذاخوری معادل 12 گرم یا 1.5 قاشق غذاخوری

خامه صبحانه 200 گرم

4 قاشق غذاخوری شکر

وانیل 1/4 قاشق چایخوری

آب سرد 60 گرم

طرز تهیه اولین لایه دسر توت فرنگی

دسر توت

1- ابتدا ظرفی که می خواهید دسر را در آن سرو کنید با آب سرد بشویید و در فریزر قرار دهید.

2- ژله و آب داغ را در ظرفی بریزید و هم بزنید و خوب هم بزنید و روی سماور بگذارید تا دانه های ژله حل شود سپس کنار بگذارید تا کاملا به دمای محیط برسد. به خاطر داشته باشید که هرگز از نصف آب گرم و نیمی آب سرد برای حل کردن ژله استفاده نکنید.

3- توت فرنگی ها را در ظرف مورد نظر بریزید.می توانید آنها را برش بزنید یا به درستی در ظرف بچینید.چند قاشق غذاخوری ژله را که با محیط گرم شده روی توت فرنگی ها بریزید و در یخچال قرار دهید تا سفت شود.در این مرحله. ، باید ژله را بریزید تا توت فرنگی ها تکان نخورند اگر زیاد بریزید توت فرنگی ها فرو می روند و بلند می شوند.

4- وقتی توت فرنگی ها داخل کاسه سفت شدند بقیه ژله را کم کم با قاشق اضافه کنید و در یخچال بگذارید تا ببندد، لازم نیست خیلی سفت شود.

طرز تهیه لایه دوم دسر توت فرنگی

1- توت فرنگی + شکر را در مخلوط کن بریزید و خوب له کنید. مخلوط را صاف کنید. اگر از فیلتر عبور نکنید مشکلی نیست اما اگر این مرحله را انجام دهید دسر شما نرمتر می شود.

  تبادل تاریخی سپاهان و پرسپولیس

۲- عصاره به دست آمده را با خامه + وانیل مخلوط کرده و با همزن دستی مواد را هم بزنید تا یکدست شود.

اگر توت فرنگی شیرین است، این مقدار شکر کافی است، اما اگر توت فرنگی مایل به سبز و بی مزه است، احتمالاً به شکر بیشتری نیاز دارید، بنابراین باید آن را طعم دار کنید و شکر را به مزه اضافه کنید.

3- در این مرحله می توانید مقدار بسیار کمی رنگ خوراکی قرمز به این مخلوط اضافه کنید تا کمی صورتی شود و یا کمی سس توت فرنگی یا مربای توت فرنگی به این مخلوط اضافه کنید تا خوش رنگ شود. می توانید سس توت فرنگی را از بازارهای قنادی یا سوپر کوک درست کنید.

4- پودر ژلاتین را روی آب سرد بپاشید و ژلاتین را به روش بن ماری در آب حل کنید. مانند بخار سماور روی حرارت غیر مستقیم قرار دهید تا ژلاتین شفاف شود.

5- پس از شفاف شدن ژلاتین باید آن را هم بزنید تا داغ نشود. نباید یکباره به مخلوط دسر اضافه شود. این کار را برای هیچ دسری انجام ندهید. ژلاتین باید حل شود و مایع دسر باید در همان دما باشد.

6- پس از پایین آمدن ژلاتین از دما، آن را به مخلوط میوه اضافه کرده و هم بزنید، سپس این مخلوط را روی لایه قبلی بریزید و در یخچال نگهداری کنید تا سفت شود.

طرز تهیه لایه سوم دسر توت فرنگی

۱- خامه + شکر + وانیل را با همزن برقی مخلوط کنید.

2- پودر ژلاتین + آب را به روش بن ماری روی حرارت غیر مستقیم حل کنید.

3- شیر را روی حرارت ملایم قرار دهید مواظب باشید شیر نجوشد وقتی ژلاتین شفاف شد به شیر داغ اضافه کنید کنار بگذارید تا خنک شود کمی ژلاتین به شیر اضافه کنید.

3- سپس شیر و ژلاتین را به مخلوط خامه و شکر و وانیل اضافه کنید مراقب باشید شیر و ژلاتین داغ نباشد وگرنه خامه شما خراب می شود دور بریزید.

4- این مواد را با احتیاط با قاشق به لایه قبلی اضافه کنید و در یخچال قرار دهید تا خودش را بگیرد. سپس به ظرف مورد نظر برگردید، می توانید دور آن را با خامه فرم دهید و با توت فرنگی تزئین کنید.

  شرکت آب منطقه ای قزوین به عنوان بهترین دستگاه شناخته شد

سوالات مهم در تهیه کرم دسر توت فرنگی

طرز تهیه

شاید برای شما سوال پیش آمده باشد که چه زمانی از ورقه ژلاتین استفاده کنیم و چه زمانی از پودر ژلاتین استفاده کنیم، باید بدانید که در تمامی دسرها می توانید از ورقه یا پودر ژلاتین استفاده کنید اما در طرز تهیه آن ها تفاوت هایی وجود دارد، در ادامه در خدمت شما هستیم.

مهمترین تفاوت ورقه های ژلاتینی با پودر این است که دسرهایی که با ورقه ژلاتین درست می شوند نرمتر هستند بنابراین بهتر است از ورقه های ژلاتینی استفاده کنید.

هر ورق ژلاتین معادل 3 گرم است هر قاشق چایخوری پودر ژلاتین قنادی استاندارد نیز 3 گرم است برای هر گرم پودر یا ورقه ژلاتین 5 برابر آب نیاز دارید، یعنی. آب مورد نیاز است.

برای استفاده از پودر ژلاتین باید از آب سرد استفاده کنید، وقتی پودر ژلاتین و آب را مخلوط کردید روی آتش غیر مستقیم (بخار، کتری یا سماور) بگذارید تا شفاف شود. به هیچ عنوان پودر ژلاتین را روی آتش مستقیم قرار ندهید.

اگر می خواهید از یک ورقه ژلاتین استفاده کنید، ابتدا آن را در یک کاسه آب سرد بریزید، سپس ورق ها را در آب خیس کنید، سپس آب سرد را با توجه به وزن ورقه ها کنار بگذارید، با این کار آتش غیر مستقیم بگذارید تا نرم شود و نرم شود. روشن

اگر شیر یا مایعی در دستور دارید که باید حرارت داده شود، یک ورقه ژلاتین به شیر یا مایعی که وقتی نرم شد داغ است اضافه کنید و بگذارید شفاف شود.

وقتی ژلاتین آماده شد و خواستید به بقیه مواد اضافه کنید اگر داغ اضافه کنید دسرتان پف می کند و اگر خیلی سرد بود ژلاتین بسته می شود و با مواد دیگر مخلوط نمی شود. آن را گرم کنید، یعنی کمی به ژلاتین اضافه کنید، چند قاشق غذاخوری مایع دسر را که داغ شد، سپس همه مواد را مخلوط کنید.

  غذاهایی که آلرژی را تشدید می کنند

توصیه های لازم هنگام تهیه کرم ها

ظرف

1- قالب های پلاستیکی یا فلزی (گالوانیزه) برای ساخت کرم ها بسیار مناسب است، حذف خامه از قالب های سیلیکونی مهارت بیشتری می طلبد پس اگر تازه کار هستید از قالب های فلزی یا پلاستیکی استفاده کنید. هرگز ژله را در قالب های سیلیکونی نریزید، زیرا برگشت آن بسیار سخت است و اغلب نمی توانید با خیال راحت آن را از قالب خارج کنید، بنابراین زحمات شما هدر می رود.

2- قبل از شروع کار فرم مورد نظر را با آب سرد بشویید و در فریزر قرار دهید تا کاملا خنک شود.

3- هر لایه خامه ای را که داخل قالب ریخته اید، کاملا تمیز کنید، زیرا وقتی دسر را در ظرف سرو می گذارید، اگر اطراف آن را تمیز نکرده باشید، از زیبایی آن کاسته می شود. دیگر کاری نمی توانید انجام دهید. دسر غلبه کرده و سفت شده است.

4- وقتی لایه زیرین تقریبا پوشانده شد لایه بعدی را اضافه کنید. اگر لایه زیرین به خوبی گرفته نشود، وزن ماده بالایی باعث متلاشی شدن لایه زیرین می شود. اگر خیلی سفت باشد، ممکن است دو لایه به هم نچسبند.

5- مهم ترین قسمت درست کردن خامه و ژله خارج کردن آن از قالب است که برای سهولت کار معمولاً خامه و ژله را از روز قبل درست کرده و یک روز کامل در یخچال می گذاریم تا کاملا ببندد. سفت کنید سپس با چاقو از یخچال خارج کنید و با احتیاط قالب را دور قالب بردارید سپس قالب را چند ثانیه در ظرف آب گرم قرار دهید تا شوک شود.

ظرفی را که می خواهید دسر را در آن سرو کنید، زیر آب سرد قرار دهید، سپس دسر را مانند زمانی که برنج را برمی گردانید، برگردانید، اگر از ظرف جدا شود، معمولا صدایی در می آید، این کار را تکرار کنید، دسر را در وسط تابه قرار دهید.

6- برای زیباتر جلوه دادن دسرتان بهتر است آن را در ظرف چینی سفید برگردانید و بعد از آن می توانید با خامه شکل دهید و یا با شکلات چیپسی تزیین کنید.از لوازم قنادی شکلات چیپسی درست کنید.

دیدگاهتان را بنویسید