طرز تهیه جاغور باغور; غذای اصیل زنجانی

تهیه و مصرف برخی غذاها در فصل زمستان توصیه می شود.

جاغورباغور از آن دسته غذاهایی است که تهیه آن زمان زیادی نمی برد، اما انرژی و طعم خوبی که این غذا به همراه دارد کانون خانواده شما را گرمتر از قبل می کند.

مواد لازم برای خوراک جاغورباغور

کله پاچه گوسفند: 1 عدد
قلب گوسفند: 1 عدد
جگر گوسفند: 1 عدد
ریه: 1 عدد
پیاز: 4 عدد
رب گوجه فرنگی: 2 قاشق غذاخوری
کره: 2 قاشق غذاخوری
نمک و فلفل: به مقدار لازم

طرز تهیه

ابتدا قلب گوسفند را از وسط نصف کنید و لخته های سیاه حفره های آن را بردارید. به همین ترتیب خرده ها را از وسط نصف کرده و رگه های سفید را از هم جدا کنید. همچنین یک لایه نازک از جگر گوسفند جدا کنید.

ریه ها را برش زده و جداگانه با یک لیوان آب و کمی زردچوبه در قابلمه بریزید و روی اجاق بگذارید و بپزید تا آب آن تمام شود. سپس تابه را روی اجاق بگذارید و روغن را داخل آن بریزید تا داغ شود. پیاز خرد شده را در روغن بریزید و تفت دهید تا پیاز سبک شود.

سپس به پیاز، دل، جگر، کله پاچه و ریه پخته شده اضافه کنید و تفت دهید. پوره گوجه فرنگی را با یک لیوان آب جوش و کمی نمک و فلفل مخلوط کرده و در دلمه و جگر پخته شده بریزید. حرارت را کم کنید و در تابه را ببندید تا غذا آرام آرام جا بیفتد و آب آن کاملا کشیده شود.

این غذا با سیب زمینی سرخ کرده خوشمزه تر است. دو عدد سیب زمینی متوسط ​​را مکعبی خرد کرده و سرخ کنید. این غذای خوشمزه را با سبزیجات محلی و دوغ و پیاز خام سرو کنید و از طعم آن لذت ببرید.

  این غذاها را از رژیم غذایی خود حذف کنید

دیدگاهتان را بنویسید