طرز تهیه بلغارستان؛ غذای هگمتان

برام مهم نیست| در کودکی، زمستان ها واقعا زمستانی بود. یادمه کل دوران دبستان، بعدازظهر بودم و صبح پنج شنبه بود.

من تمام هفته را با عاشق شدن در پنجشنبه گذراندم. ظهر پنجشنبه که زنگ مدرسه به صدا درآمد، شال و کلاهم را سرم کردم و خودم را از میان برف های پیاده رو به خانه کشاندم تا مادرشوهرم را ببینم که طبق معمول خندید.

“رو به جلو! خانم سرمایه ای رسید! “دست و صورتت را آبی کن و بیا، ما بلغور جو دوسر داریم.” آه، امان از بلغور پیچک، و وقتی عطر نعنای تازه با کره آب شده ترکیب می شود، مرا می برد به جایی در وسط بهشت! دستامو شستم و نشستم کنار مادرشوهرم سر میز پریدم. مامان همیشه می پرسید چقدر پنیر دلمه بریزم؟ من همیشه گفته ام “خیلی”!

بلغور کاچی یا بلغور زلال یکی از غذاهای سنتی و بسیار قدیمی همدان است که متاسفانه فراموش شده است. این غذای ساده و بسیار خوشمزه را می توانید به عنوان یک شام سبک و کامل در شب های سرد پاییزی و زمستانی و یا به عنوان یک پیش غذای بسیار جذاب سر میز مهمانی خود استفاده کنید.

مواد لازم برای تهیه سوپ بلغور جو دوسر یا بلغور جو دوسر

ما برای همه به این مواد اولیه نیاز داریم:

یک چهارم فنجان بلغور گندم
10 گرم یا یک قاشق غذاخوری روغن قرمز
یک چهارم قاشق چایخوری نمک

مقدار کره، پنیر و نعناع خشک بسته به ذائقه شما قابل کم یا زیاد است. همچنین می توانید به جای آب سرد از آب قلم استفاده کنید.

  المپیک؛ تاریخ زشت سیاست و بازی و تبلیغات؟!

یک قاشق غذاخوری پنیر دلمه
یک قاشق چایخوری نعناع خشک
یک و نیم لیوان آب سرد

طرز تهیه بلغور جو دوسر یا بلغور جو دوسر

بلغور گندم را با نصف کره، آب سرد و نمک در تابه بریزید. در قابلمه را نیمه باز بگذارید تا بلغور تمام نشود. زیر قابلمه را روشن کنید و آتش را روی حرارت ملایم قرار دهید. بلغور را بجوشانید و بعد از جوش آمدن حدود 2 ساعت روی حرارت ملایم بجوشانید.

در تمام این دو ساعت اصلا غذا را هم نزنید. اگر غلات را هم بزنید، احتمال ته نشین شدن غلات افزایش می یابد. بعد از 2 ساعت در قابلمه را باز کرده و قابلمه را هم بزنید. بلغور کاچی باید بافتی شبیه خمیر داشته باشد.

قابلمه را در ظرف مورد نظر سرو کنید و تا زمانی که کاملا گرم شود، باقی مانده روغن را روی آن قرار دهید تا روغن از حرارت قابلمه آب شود. بعد از کره، پنیر دلمه و نعنا را به بلغور جو دوسر اضافه کنید و کارتان تمام شد. غذای گرم و خوشمزه شما آماده است.

منبع: همشهری آنلاین

دیدگاهتان را بنویسید