طرز تهیه باگت پر شده؛ خوشمزه، سریع و آسان

اگر قصد دارید یک صبحانه مفصل و متفاوت تهیه کنید، حتما این ساندویچ خوشمزه را امتحان کنید.

با آموزش کامل و مرحله به مرحله طرز تهیه باگت صبحانه شکم پر خوشمزه و سریع همراه باشید.

محصولات مورد نیاز برای 4 نفر

* 3 عدد تخم مرغ
*نمک و فلفل به میزان لازم
* شیر تازه 3 قاشق غذاخوری
* نصف فلفل کوچک
* 1 عدد فلفل سبز تند به میزان دلخواه
*سوسیس سوجوک 150 گرم
*پنیر پیتزا 100 گرم

طرز تهیه باگت شکم پر

باگت پر شده

مرحله اول: ابتدا برای تهیه نان باگت شکم پر فلفل دلمه ای و فلفل سبز را روی تخته آشپزخانه ریز خرد کنید و سوسیس را ریز خرد کنید و کنار بگذارید.

مرحله دوم: به جای سوجوک می توانید از هات داگ یا ژامبون گوشت و مرغ استفاده کنید که کاملا اختیاری است و می توانید آن را به سلیقه خود تغییر دهید و در آشپزی استفاده کنید.

سطح سوم: تخم مرغ ها را در ظرفی بشکنید و نمک و فلفل و شیر را اضافه کنید و مواد تخم مرغ را با هم مخلوط کنید سپس سبزیجات خرد شده و سوسیس ناگینی را به این مواد اضافه کنید.

مرحله چهارم: در آخر پنیر پیتزا را اضافه کرده و مواد را مخلوط کرده و کنار می گذاریم نوبت برش باگت است.

گام پنجم: نکته برش نان باگت باز کردن دهانه آن است، همانطور که در تصویر غذای آماده شده مشاهده می کنید، فقط یک برش سر تا سر نیست، بلکه قسمت کوچکی از نان بریده شده و جدا می شود.

گام ششم: بعد از برش، کمی از خمیر داخل نان را بیرون می آوریم و با مواد آماده شده پر می کنیم و در سینی فر می گذاریم. سپس مایکروفر را در حالت همرفت قرار می دهیم.

  قیمت بیت کوین امروز ۱۳۰۱/۰۳/۲۹

گام هفتم: 15 دقیقه قبل مایکروفر را با دمای 200 درجه گرم می کنیم و سینی را داخل آن می گذاریم اما بسته به دمای فر ممکن است پخت تخم مرغ ها کمی بیشتر طول بکشد.

مرحله هشتم: برای تهیه این ساندویچ خوشمزه می توانید از فر گازی هم استفاده کنید و در فر از قبل گرم شده با دمای 180 درجه به مدت حدود 15-20 دقیقه قرار دهید.

مرحله نهم: بعد از 15 دقیقه ساندویچ نان شیرینی آماده است. برای سرو راحت تر، می توانید نان باگت را دو یا سه قسمت کنید و صبحانه ای خوشمزه و متفاوت میل کنید. نوش جان.

منبع: بهترین ها

دیدگاهتان را بنویسید