طرز تهیه باباغنوش; غذاهای محبوب لبنانی با طعم لذیذ

باباغنوش یکی از غذاهای لبنانی است که در بین ما ایرانی ها طرفداران زیادی دارد. ترکیبی از سیر و بادمجان که شبیه غذاهای منطقه گیلان است. طرز تهیه آن را در ادامه بخوانید

اگرچه رژیم غذایی ما ایرانی ها بسیار متفاوت است اما بعد از مدتی دوباره تکرار می شود و می خواهیم غذاهای جدید را امتحان کنیم.

باباغنوش یکی از غذاهای لبنانی است که در بین ما ایرانی ها طرفداران زیادی دارد. ترکیبی از سیر و بادمجان که شبیه غذاهای منطقه گیلان است. باباگنوش خیلی راحت و سریع درست می شود و می توانید از طعم جدید آن لذت ببرید.

عناصر:

سیر: 6 حبه
پیاز: 4 عدد
بادمجان: 6 عدد
زیتون: برای تزئین
لیمو ترش: 1 عدد
ارده: 2 قاشق غذاخوری
روغن زیتون: 3 قاشق غذاخوری
نمک و فلفل: به اندازه کافی

تهیه و دستور تهیه

1 ابتدا بادمجان ها را تمیز می کنیم سپس در ظرف داغ یا گریل زغالی می پزیم. برای سهولت در پخت بادمجان های کبابی، می توانید چدن را از روی اجاق گاز بردارید و سپس تمام تکه های بادمجان را راحتتر و سریعتر بپزید.

2. سپس در یک قابلمه بزرگ آب سرد بریزید و بادمجان های کبابی را به مدت 5 دقیقه در آن قرار دهید، سپس از آب خارج کرده و پوست برنزه شده را جدا کرده و بادمجان ها را آبکشی کنید تا آب اضافی آن کشیده شود. .

3. سپس بادمجان ها را در مخلوط کن بریزید و آرد، پیاز، آبلیمو و سیر پوست کنده را به همراه نمک و فلفل به مخلوط اضافه کنید و بگذارید خوب مخلوط شوند.

  با اندازه گیری دور شکم سلامت خود را حفظ کنید

اگر همزن ندارید، بادمجان ها و سیر را با گوشت کوب له کنید و پیاز را خرد کنید. بابا گانوش آماده شده را در ظرفی بریزید و با روغن زیتون تزئین کنید. به جای روغن زیتون می توانید دانه های انار را جایگزین کنید.

دیدگاهتان را بنویسید