طرح محرمانه آمریکا و لهستان برای اشغال بخشی از اوکراین

سرگئی ناریشکین، مدیر سرویس اطلاعات خارجی روسیه او روز پنجشنبه گفت، آمریکا و لهستان برای شرکت در آن اوکراین هستند.

ناریشکین به نقل از تاس گفت، بر اساس اطلاعات دریافتی از سرویس اطلاعات خارجی روسیه، واشنگتن و ورشو در حال کار بر روی طرح هایی برای کنترل نظامی و سیاسی سنگین بر “سرزمین های تاریخی” هستند. اوکراین هستند “.

این مقام روسی گفت که مرحله اول “اتحاد” شامل ورود نیروهای لهستانی به غرب اوکراین با شعار “حفاظت در برابر تجاوز روسیه” است. دولت جو بایدن در حال حاضر در حال بررسی جزئیات ماموریت آتی خود است.

ناریشکین گفت: «طبق توافقات اولیه، این عملیات بدون دستور ناتو انجام می شود، اما توسط ائتلافی از سهامداران انجام می شود. ورشو هنوز موفق به جمع آوری شرکت کنندگان بالقوه در ائتلاف نشده است.

به گفته وی، برنامه های آنها شامل استقرار نیروهای به اصطلاح حافظ صلح در مناطقی از اوکراین است که احتمال ورود نیروهای روسی وجود دارد و خروج تدریجی نیروهای لهستانی از دست گارد ملی اوکراین.

    طرح محرمانه آمریکا و لهستان برای اشغال بخشی از اوکراین

بر اساس اطلاعات به دست آمده توسط اطلاعات خارجی روسیه، این طرح شبیه به طرحی است که به موجب آن لهستان بخش هایی از اوکراین را در طول جنگ جهانی اول ضمیمه کرد تا از مردم به اصطلاح در برابر «تهدیدات بلشویکی» محافظت کند.

اظهارات ناریشکین در حالی بیان می شود که لهستان قصد دارد در چند روز آینده تعدادی از نیروهای خود را به بهانه برگزاری رزمایش در نزدیکی مرز اوکراین مستقر کند.

بوریس جانسون هفته گذشته پس از ورود به هند گفت: «ما در حال حاضر اوکراینی‌ها را در لهستان آموزش می‌دهیم تا با سیستم‌های دفاع هوایی کار کنند و در واقع در بریتانیا در حال آموزش خودروهای زرهی به آن‌ها هستیم».

  در مورد آفانتازیا چه می دانید؟

مشاور وزیر دفاع لهستان و یکی از فرماندهان یگان های چندملیتی در زمان اشغال عراق در مصاحبه ای با اشاره به آموزش نیروهای اوکراینی در خارج از اوکراین گفت: جانسون اشتباه بزرگی مرتکب شد.

فرمانده سابق ارتش لهستان افزود که رفتار نخست وزیر انگلیس “بسیار غیرمسئولانه است و چنین اظهاراتی می تواند عواقب فاجعه باری داشته باشد.”

دیدگاهتان را بنویسید