طرح تولد جدید؛ پرداخت یارانه خودرو برای فرزند دوم

امیرحسین بانکی پور سخنگوی مردم اصفهان درباره طرح حمایت از خانواده ها و جوانان گفت: برای تولد فرزند دوم تسهیلات ویژه تری در نظر گرفته ایم که یکی از این تسهیلات برای مادرانی است که فرزند دومشان بدون نوبت به دنیا می آید. و قرعه کشی خودروهای ایرانی فروخته می شود و چون تفاوت قیمت خودرو در کارخانه و بازار بسیار زیاد است، از این طریق درآمد قابل توجهی به دست می آورند.

رئیس کمیسیون تلفیق حمایت از خانواده و جوانان گفت: متأسفانه در کشور ما تک فرزند و دو فرزند ایجاد شده و شرایط برای تشویق به تولد فرزند سوم فراهم شده است.

یکی از موقعیت های این طرح این است: «کسانی که مستاجر باشند و فرزند سوم خود را داشته باشند، 200 متر زمین یا مسکن به قیمت زمین با دو سال تنفس و هشت سال اقساط تعلق می گیرد. بعد از تولد فرزند سوم «البته این موضوع مربوط به افرادی است که فرزند سومشان بعد از ابلاغ قانون به دنیا می آید.

بانکیک پور با اشاره به اینکه در این طرح تسهیلات خوبی برای خانواده های دارای چند فرزند نیز در نظر گرفته شده است، گفت: بر اساس این طرح بین 30 تا 100 میلیون تومان قرض الحسنه برای تولد دوقلوهای دارای دوقلو در اختیار خانواده های آنها قرار می گیرد. وقفه شش ماهه.”

همچنین بین «60 تا 150 میلیون تومان برای تولد سه قلو با تنفس شش ماهه»، 100 تا 200 میلیون تومان برای تولد چهار قلو و 150 تا 250 میلیون تومان تسهیلات قرض الحسنه برای تولد پنج قلو مطرح است. در این طرح

  ورودی تاریخی باغ ملی تهران را به شما تقدیم می کنیم

رئیس کمیسیون مشترک طرح «حمایت از خانواده و جوانان جمعیت» افزود: در این طرح آمده است که کمک هزینه فرزند هر سال نسبت به سال قبل دو برابر می شود. در حال حاضر کمک هزینه فرزند بسیار کم است اما با اجرای این طرح طی چند سال آینده میزان قابل توجهی «کمک هزینه فرزند» به خانواده ها تعلق می گیرد.

منبع: تجارت نیوز

دیدگاهتان را بنویسید