طرح ترافیک تهران گران شد!

اعضای شورای اسلامی شهر تهران لایحه مشترک افزایش عوارض سال آینده را تصویب کردند.

اعضای شورای اسلامی شهر تهران روز یکشنبه در چهل و سومین جلسه خود، لایحه تعیین عوارض ترافیکی شهردار تهران برای مدیریت ترافیک، کاهش تقاضای سفر و کنترل آلودگی هوا را مورد بررسی قرار دادند.

مجتبی شفیعی معاون حمل و نقل و ترافیک شهرداری تهران گفت: طی سال هایی که این طرح اجرا شد به تدریج مشکلات و نقاط ضعف آن برطرف شد و اکنون وضعیت بهتری پیدا کرده است. وی افزود: در این لایحه برای جلوگیری از سردرگمی شهروندان، ساختار کلی طرح حفظ شده و تنها قیمت پایه حداکثر 30 درصد افزایش یافته است.

شفیعی با بیان اینکه بر اساس مصوبه شورای ترافیک شهر تهران 103 هزار مجوز برای طرح ترافیک دارد، گفت: از این تعداد 53 هزار مجوز برای افراد دارای سهمیه ویژه است و روزانه 50 هزار مجوز اخذ می شود.

عضو شورای اسلامی شهر تهران ادامه داد: محاسبه عوارض به این صورت است که قیمت پایه امسال 35 هزار تن و سال آینده با 30 درصد افزایش 45 هزار و 500 تن است.

به گفته وی، ضرایب ضرب در این قیمت پایه از جمله ضریب مکان، ضریب زمانی در ساعات پیک و غیر اوج تردد، ضریب آلایندگی برای سال آینده تغییری نکرده است. شفیع گفت: 40 درصد از درآمدهای این حوزه برای نوسازی پارک حمل و نقل عمومی، 40 درصد برای اجرای پروژه های حمل و نقل و جاده ای و 20 درصد برای شبکه مترو در نظر گرفته شده است.

یکی از اعضای شورای شهر تهران درباره سهمیه رده های خاص گفت: برای جانبازان بالای 25 درصد صفر و برای معلولان، بیماران خاص و خبرنگاران 90 درصد تخفیف برای خودروهای آژانس که قبلاً براساس اخذ سند سفر و بدون در سند سفر، نرخ‌ها برای سال بعد متفاوت بوده است.

  طرح جدید فروش نقدی محصولات بهمن موتور

شفیعی ادامه داد: برای خودروهای پلاک «الف»، سرویس مدارس، خودروهای آموزشگاه های رانندگی ضریب یک دهم و برای اتوبوس ها و مینی بوس ها پلاک «الف» ضریب صفر در نظر گرفته می شود و در تسهیلات ویژه برای ساکنین در محدوده پروژه و ترافیک تغییر نکرده است.

وی افزود: برای ساکنان محدوده طرح ترافیک یک بار حرکت قبل از ساعت 8:30 صبح به وقت عادی و ساعت 9 صبح طبق شرایط تاج رایگان، بعد از ساعت 14:30 در شرایط تاج و ساعت 16:00 در شرایط عادی خواهد بود. ، یک ورودی رایگان خواهد بود.

شفیعی در خصوص درآمدهای این حوزه گفت: به طور کلی بین 65 تا 66 درصد درآمد وصول می شود و 34 تا 35 درصد درآمد مشروط به تعویض پلاک و سرویس های ویژه است. «اعضای شورای اسلامی شهر تهران پس از بررسی این لایحه با 19 رای رای به تصویب رساندند.

دیدگاهتان را بنویسید