طراحی واکسن ویژه omicron در شرکت Modrena

مدیر اجرایی Modrena گفت واکسن ویژه این شرکت علیه آمیکرون در چند هفته آینده وارد مرحله آزمایش بالینی خواهد شد و داده ها در ماه مارس در اختیار ناظران قرار خواهد گرفت.

مدرنا همچنین در حال توسعه واکسنی است که دوز تقویت کننده کرونا را با یک واکسن تجربی آنفولانزا ترکیب می کند. استفان بنسل گفت بهترین سناریو این است که واکسن ترکیبی علیه کووید و آنفولانزا تا پاییز 2023 حداقل در برخی از کشورها در دسترس باشد.

وی گفت: هدف نهایی این است که یک واکسن سالانه داشته باشیم تا مردم مجبور نباشند هر زمستان دو تا سه واکسن مختلف دریافت کنند. بسیاری از کشورها تزریق دوز سوم کووید-19، به ویژه افراد مسن و کسانی که سیستم ایمنی ضعیفی دارند، آغاز کرده‌اند، و اسرائیل شروع به ارائه دوز چهارم کرده است.

آنتونی فائوچی، مشاور ارشد پزشکی رئیس جمهور ایالات متحده می گوید هیچ مدرکی مبنی بر اینکه دوزهای متعدد فشار تقویت کننده بر سیستم ایمنی فشار وارد می کند وجود ندارد و تزریق دوزها در فواصل زمانی مختلف مانع از واکنش سیستم ایمنی نمی شود.

واکسن های مبتنی بر فناوری «تکنولوژیکی» این قابلیت را دارند که به سرعت اصلاح و تولید شوند. فایزر و مدرنا می گویند از زمان تعیین توالی نوع جدید ویروس تاج، حدود 90 روز طول می کشد تا واکسن جدیدی ساخته شود.

فایزر می گوید با شرکتی قرارداد بسته است که می تواند این زمان را در طول فرآیند تولید DNA مصنوعی به 60 روز کاهش دهد.

برخلاف واکسن‌های فایزر و مدرن، واکسن Astrazenka از یک ویروس اصلاح‌شده بی‌ضرر به عنوان وسیله‌ای برای انتقال اطلاعات ژنتیکی استفاده می‌کند که به بدن کمک می‌کند در برابر عفونت‌های مشابه آینده مصونیت پیدا کند.

  لواندوفسکی بهترین بازیکن جهان شد

آسترازنکا همچنین گفت که می تواند فرمول جدید واکسن خود را به سرعت آماده کند، اما تولید آن زمان بیشتری می برد.

دیدگاهتان را بنویسید