طارمی محبوب تر است!

در جدیدترین پست مهدی طارمی در اینستاگرام بیش از 8000 کامنت ثبت شد که شاید بیش از 90 درصد آن به انتقاد از آخرین مواضع این ستاره فوتبال ایران اختصاص داشت. برای بازیکن مهمی که به تازگی 30 ساله شده و طبیعتاً در چنین شرایطی باید هزاران پیام تبریک دریافت کند، وضعیت عجیبی است، اما او شرایط متفاوتی دارد.

ماجرای درگیری طارمی و دراگان اسکوچیچ، سرمربی تیم ملی ایران به ماه ها قبل برمی گردد. تا جایی که طارمی حتی خط را هم از دست داد و دو دیدار حساس مقابل لبنان و سوریه را از دست داد. شاید انتظار داشتیم بعد از این اتفاق تغییری در رویکرد طارمی داشته باشیم اما به نظر می رسد خیلی خوشبین بودیم.

این اواخر بار دیگر حرکات طارمی علیه سرمربی تیم ملی اوج گرفته است. ابتدا گفته شد او و یکی دیگر از بازیکنان مشهور در گفت و گو با مسئولان دولتی قصد تغییر کادر فنی تیم ملی را داشته اند و سپس ماجرای جنگ قصه ها رخ داد. شورشی که در آن گروه طارمی آشکارا در برابر دراگان اسکوچیچ ایستادند.

کار اما به همین جا ختم نشد و مصاحبه طارمی با عادل فردوسی پور نشان داد که مهاجم ایرانی پورتو مطلقا علاقه ای به حفظ مرزهای حرفه ای ندارد.

مهدی طارمی در مصاحبه با ادل حرف های جنجالی زیادی زد. او حقایق را نادرست بیان می کند و انتقادهای نابجا می کند. البته ممکن است برخی از گلایه های این بازیکن صحت داشته باشد اما نکته مهمتر این است که اساسا طرح چنین موضوعاتی از توان بازیکنان خارج است.

  ماجرای حذف دانشجویان نظامی توسط دانشجویان دکتری

بریم سراغ یک مثال روز! باشگاهی مثل پاری سن ژرمن صدها میلیون یورو برای قهرمانی در جام ملت های اروپا هزینه می کند اما این تیم به دلیل بی لیاقتی سرمربی اش پوچتینو از کسب جام ناکام است. همه می دانند که عملکرد سرمربی آرژانتینی در این تیم بد است اما افرادی مانند مسی و مپاب به خود اجازه نمی دهند یک کلمه علیه کادر فنی بگویند. در منچستریونایتد، کریستیانو رونالدو با دو مربی بسیار ناموفق یعنی اوله گونار سولسشر و رانگنیک کار کرد و البته این تیم به نتیجه نرسید.

آیا او و دیگر ستاره های یونایتد به خود اجازه دادند در مورد کیفیت کادرفنی صحبت کنند؟ ظاهرا خیر با این حال به نظر می رسد گروهی از بازیکنان ایرانی فکر می کنند از مسی و رونالدو بلندتر هستند!

یادآوری اینکه بازیکن نباید علیه سرمربی صحبت کند آنقدر واضح، واضح و مشخص است که حتی صاحب قلم هم از تکرار آن خسته می شود. با این حال، به نظر می رسد که باگ بزرگ طارمی یعنی. نظرات نامناسب ناپدید نمی شوند او بارها به خاطر سخنان غیرحرفه ای خود خبرساز شده است. از روزی که خود را «بزرگ پرسپولیس» نامید تا ماجرای گفتگو با حسین هدایتی و ماجرای حیریت و موارد دیگر. امیدوار بودیم تداوم حضور پر زرق و برق در اروپا منجر به تغییر این رویه شود، اما نشد.

طارمی همچنان نشان می دهد که به همان اندازه که در استفاده از پاهایش خوب است، به اندازه کافی قوی نیست که بتواند از زبانش استفاده کند. یک طارمی بی صدا قطعا می تواند بسیار موفق تر و محبوب تر از این باشد.»

  زمان تقریبی پایان جنگ اوکراین را اعلام کنید!

دیدگاهتان را بنویسید