طارمی تنها یک رای کم برای «پوشکش» گرفت.

مراسم برترین های فوتبال جهان در سال 2021 در حالی دوشنبه گذشته برگزار شد که مهدی طارمی مهاجم تیم ملی ایران یکی از سه گزینه دریافت جایزه بهترین گل (پوشکش) بود.

طارمی که ضربه قیچی‌اش به چلسی رای بالایی را به همراه داشت به همراه گل پاتریک شیک مهاجم چک به اسکاتلند در یورو 2020 و گل آرسنال تاتنهام مقابل آرسنال در لیگ برتر انگلیس به جمع سه تیم پایانی رسید اما لاملا در نهایت این جایزه را به دست آورد. روکش.

سایت فیفا همچنین جزئیات رای سه کاندیدای بهترین گل سال 2021 را منتشر کرد و مهدی مهدوی کیا بازیکن سابق تیم ملی فوتبال ایران و سرمربی تیم امید را به عنوان یکی از 10 نفر اعلام کرد. کمیسیون تخصصی فیفا برای انتخاب بهترین گل سال 2021 و تنها عضو آسیایی. هیئت دیده شد.

البته فیفا به ارزیابی کارشناسان از این گل ها اشاره ای نکرد، اما جزئیات دو شعبه رای گیری نشان داد که طارمی بیشترین آرا (13) را در بخش هواداران و کمترین امتیاز (9) را در بخش هواداران به خود اختصاص داده است. بخش کارشناسی در مقایسه با دو رقیب دیگرش.

لاملا و چیک یک نتیجه (13) دارند، اما لاملا با یک رای دیگر هواداران (9) با نتیجه (22) در رده اول قرار گرفت و چیک و طارمی (21) نیز گلزنی کردند.

طارمی که به عنوان اولین ایرانی نامزد دریافت این جایزه شده بود، اندکی پس از مراسم و با کت و شلوار در برنامه فوتبال برتر اسکایپ حاضر شد و به تشریح وضعیت خود پرداخت. طارمی در این برنامه به تفصیل درباره تیم ملی صحبت کرد و با اشاره به ماجرای اسکوچیچ آن را سوء تفاهمی خواند که تبدیل به جنجال بزرگی شد و گفت در این تعداد «شیطنت» کار به اینجا کشیده شد.

  نوک قطبی به اسکوچیچ: پوستی ضخیم داشته باشید

پایان گفتگوی نسبتا طولانی طارمی و میساگی با ورود ناگهانی اسکوچیچ به استودیو و اعلام دعوت وی به تیم ملی همراه شد و در نهایت سرمربی تیم ملی به شوخی از طارمی خواست تا کار را برای تیمش در سال جاری انجام دهد. عراق بازی می کند!

طارمی در بخشی از سخنان خود گفت: به دلیل شرایط کووید و برای اینکه همه در قرنطینه باشند، همه از نظر ظاهری حضور داشتند و من برای ابراز احساسات حضور نداشتم، اما اگر آنجا بودم صددرصد خوشحال می شدم. این یک افتخار برای همه است که می توانند در جایی باشند که بهترین های دنیا هستند.

گل لاملا انتخاب شد که خیلی خوب بود. یکسری معیارها برای انتخاب بهترین گل وجود دارد که متاسفانه باعث افتخار مردم ایران نشد چرا که این جایزه صد در صد برای مردم ایران است. سعی می کنم بتوانم جایزه ای را برنده شوم که بتواند مردم را خوشحال کند، به شکلی دیگر یا دوباره از طریق همان پوشش، برای جبران باخت.

سعی می کنم راهی پیدا کنم تا بازیکنانی که امیدوارند و می خواهند به اروپا بیایند خودنمایی کنند و به پرچم ایران افتخار کنند.»

منبع: روزنامه ایران

دیدگاهتان را بنویسید