صهیونیست ها قصد فرار از سرزمین های اشغالی را دارند

روزنامه اسرائيل چاپ هیوم زمین اشغال شده نتایج نظرسنجی مرکز اسرائیلی «فنیما» امروز (یکشنبه) منتشر شد که در آن از جوانان صهیونیست درباره آینده این رژیم در تل آویو سؤال شد.

بر اساس این گزارش، مرکز فنیما این مطالعه را در سال 2021 به عنوان بخشی از مطالعه برای یافتن راه حلی برای کاهش پراکندگی اجتماعی در جامعه صهیونیستی انجام داد.

این مرکز تحقیقاتی یافته های خود را “هشدار” توصیف کرد و نوشت که 33 درصد از جوانان اسرائیلی به فکر مهاجرت از سرزمین های اشغالی هستند. علاوه بر این، 44 درصد از آنها منتظر آینده هستند اسرائيل خب اونا نگرانن

مسائلی مانند افزایش هزینه های زندگی، امنیت و شکاف اجتماعی نیز از دلایل خروج این افراد از سرزمین های اشغالی است. (40 درصد به دلیل افزایش هزینه ها، 22 درصد به دلیل وضعیت بد امنیتی و 18 درصد به دلیل تقسیمات اجتماعی)

تاکنون بسیاری از محققان و نویسندگان نظریه «فروپاشی از درون» را در رابطه با آینده رژیم صهیونیستی با توجه به سه عامل بحران اقتصادی، وضعیت بد امنیتی و شکاف‌های اجتماعی مطرح کرده‌اند.

در همین راستا، مرکز مطالعات دموکراسی در اسرائیل (IDI) یکی از معتبرترین مراکز جامعه‌شناسی این رژیم است که در اواخر سال 2020 گزارشی را منتشر کرد که حقایق قابل توجهی از وضعیت ساکنان سرزمین‌های اشغالی ارائه می‌کرد.

صهیونیست ها قصد فرار از سرزمین های اشغالی را دارند

درگیری‌های خشونت‌آمیز بی‌سابقه بین فلسطینی‌ها در اراضی اشغالی از سال 1948 و صهیونیست‌ها در سال گذشته، مصادف با جنگ 12 روزه غزه، برخی از شهرهای اسرائیل را به میدان‌های جنگ تبدیل کرده است که نشان‌دهنده شکست مقامات تل‌آویو در همسان‌سازی برای چندین دهه است. جنگ سال گذشته غزه که بسیاری از فرودگاه ها را بسته و موشک های مقاومت را به تل آویو رساند، سابقه ناامنی در سرزمین های اشغالی را نیز برای صهیونیست ها آشکار کرد.

  آخرین آمار کشته شدگان حادثه نوروزی

دیدگاهتان را بنویسید