صحنه ای پرحاشیه در فینال برنامه جوکر + فیلم

پویش معلول در شبکه اجتماعی توییتر از این واقعیت که در اپلیکیشن جوکر دو بازیگر برای خنداندن دیگران، مردم دارند خسارت در معرض انتقاد است.

این کمپین که از سال 95 راه اندازی شده و توسط برخی افراد دارای معلولیت اداره می شود، روز گذشته در توییتر خود با انتقاد از دو بازیگری که به معلولیت جسمی می خندند، نوشت: معلولیت باعث خنده دیگران نمی شود و به راحتی به تمسخر معلولیت افراد دامن می زند. لطفا معلولیت را موضوع خنده و خنده قرار ندهید!

این صحنه پرحاشیه در قسمتی از فینال برنامه جوکر و در جوکر تایم امین حیایی رخ داد.

بسیاری از کاربران شبکه‌های اجتماعی از این انتقاد حمایت کرده و از آن حمایت کرده‌اند، هرچند بودند کسانی که معتقد بودند افراد دارای معلولیت مانند هر گروه دیگری می‌توانند موضوع طنز باشند. اما شاید بتوان گفت انعکاس چنین نمایش هایی از سلبریتی ها که شاید کم به نظر برسد می تواند بسیار فراتر از این باشد. در کنار خواندن «انحنای» افراد دارای معلولیت جسمی که بسیار توهین آمیز است، کافی است کمی به کودک معلولی که دوستانش حرکات او را تقلید می کنند تحت تأثیر این برنامه فکر کنید.

افراد دارای معلولیت با محدودیت های روزانه ای که روزانه با آن مواجه هستند، از نظر روانی بسیار آسیب پذیر هستند و باید اذعان داشت که در کار با آنها باید مراقب بود. این گونه رفتار سلبریتی ها که قرار است الگوی جامعه باشند، نشان از بی اطلاعی از جایگاه آنها و عدم توجه به مصائب اقشار آسیب پذیر دارد.

  SEO چیست؟

رئالیتی شو جوکر به تهیه کنندگی احسان علیخانی و اجرای سیامک انصاری روی بستر اینترنتی فیلیمو منتشر می شود. در این برنامه شرکت کنندگان باید در مقابل خنده مقاومت کنند. هر قسمت از جوکر توسط بازیگران بداهه ساخته می شود.

دیدگاهتان را بنویسید