صبحانه را قبل از ساعت 7 صبح بخورید!

خوردن صبحانه قبل از ساعت 7 صبح می تواند امید به زندگی را افزایش دهد، اما تحقیقات نشان می دهد که خوردن صبحانه بعد از ساعت 10 صبح می تواند منجر به مرگ زودرس شود.

تحقیقات قبلی نشان داده است که خوردن دیروقت در شب ساعت داخلی بدن را مختل می کند و خطر ابتلا به دیابت نوع 2 و بیماری قلبی را افزایش می دهد. اما مطالعات کمی بررسی کرده اند که آیا صبحانه تأثیر مشابهی دارد یا خیر.

محققان دانشگاه نیویورک بیش از 34000 آمریکایی بالای 40 سال را برای چندین دهه مشاهده کردند. داوطلبان زمان صرف غذا را ثبت کردند و محققان آن زمان را با میزان مرگ و میر در طول مطالعه مقایسه کردند.

نتایج نشان می دهد کسانی که بین ساعت 6 تا 7 صبح صبحانه می خورند در مقایسه با افرادی که از ساعت 8 صبح به طور منظم صبحانه می خورند شش درصد کمتر در معرض خطر مرگ زودرس ناشی از بیماری های مهمی مانند بیماری قلبی یا سرطان هستند.

همچنین خطر مرگ زودرس آنها 12 درصد کمتر از کسانی است که اولین وعده غذایی خود را در ساعت 10 صبح می خورند. محققان بر این باورند که کمبود صبحانه یا وعده های غذایی دیرهنگام باعث اختلال در “زمان تغذیه” بدن می شود – برنامه ریزی داخلی بدن که ترشح هورمون های مرتبط با تغذیه مانند انسولین را کنترل می کند.

این هورمون به سوزاندن گلوکز خون کمک می کند و در اوایل صبح به اوج خود می رسد. وعده های غذایی دیرهنگام می تواند به این معنی باشد که بدن به تدریج سطح انسولین و گلوکز خون را کاهش می دهد و منجر به دیابت، چاقی و بیماری قلبی می شود.

  ما به اوکراین سیستم موشکی که بتواند خاک روسیه را هدف قرار دهد، ارائه نخواهیم داد

دیدگاهتان را بنویسید