«شیلر» افسانه جامعه مریوان 24

خبر مرکزی – دو هفته از درگذشت شیلر رسولی می گذرد. زن 36 ساله مریوانی روز 23 شهریور از پنجره خانه همسایه خود پرید اما اجازه نداد مردی که قصد تعرض به او را داشت به او دست بزند. دو روز قبل از این حادثه سلام شهیدی همسر شیلر به همراه دامادش برای کار به عراق رفته بود و شیلر و پسر و دختر 11 و 17 ساله اش تنها در خانه بودند.

آنطور که همسر شیلر می گوید در حالی که وی برای کسب درآمد به کشوری خارجی رفته بود، در مریوان یکی از همسایه ها که یکی از راهزنان آن منطقه بود، خواب بدی درباره همسرش دید. روز حادثه شیلر و فرزندانش در خانه خواب بودند که مرد شیطان صفت به درب خانه آنها آمد و به شیلر گفت که همسرش بیمار است و به کمک نیاز دارد، اما زن جوان به او گفت که موضوع را به اورژانس گزارش کند.

او مردی شیطان صفت بود، اما دست بردار نبود و می خواست نیت شیطانی خود را هر چه بود محقق کند. او دوباره به درگاه شیلر رفت و درخواست خود را تکرار کرد. شیلر به خاطر حس انسان دوستی اش با پسرش به خانه این مرد رفت. به محض ورود زن جوان به خانه، مرد شیطان صفت پسر شیلر را هل داد و سپس در را قفل کرد.

شیلر به دنبال همسر این مرد بود اما خبری از او نبود و تازه فهمید نقشه مرد شیطان صفت چیست. زن جوان به سمت پنجره رفت و کمک خواست اما همسایه او را با اسلحه تهدید کرد و گفت که سر و صدا نکن. همسایه ها پس از شنیدن درخواست کمک بیرون آمدند، اما شرور اسلحه، اسپری فلفل و شوکر داشت و جرات نزدیک شدن به او را نداشتند. شیلرکه که کنار پنجره ایستاده بود، ناگهان خود را جلوی چشمان دو فرزندش انداخت. پس از مدتی آمبولانس آمد و جسد نیمه جان او را به بیمارستان کوثر سنندج منتقل کرد. او سه روز در بیمارستان بستری بود و سرانجام درگذشت.

  تشییع دو برادری که در تصادف در متروپلیس جان باختند

بیشتر بخوانید: قاتلان سریالی خونسرد


به گفته لیلا عزیر، مدیرکل امور زنان و خانواده استانداری کردستان، فرد متجاوز هنگام فرار از پشت بام به خانه همسایه دیگری رفته و علاوه بر گروگان گرفتن دو زن، از سه جهت نیز به سمت کارکنان تیراندازی کرده است.

با مرگ شیلر، افراد زیادی به دادگاه شهرستان رفتند و از مجریان قانون خواستند که مرد شیطان صفت را به خاطر اعمالش مجازات کنند. با انتشار این خبر در سطح کشور، حجت الاسلام حسینی قاضی عالی کردستان از دستگیری متهم با قرار بازداشت موقت خبر داد و به رئیس قاضی و دادستان عمومی و انقلاب شهرستان مریوان دستور پیگیری داد. موضوع را به سرعت و با دقت بررسی کنید و ابعاد مختلف حادثه را بررسی کنید. یک بررسی ویژه ارسال کنید.

چند روز پیش سخنگوی قوه قضائیه درباره پرونده این زن مریوانی گفت: فردی گروگان گرفته و قصد حمله به این زن را داشته است. این زن از طبقه دوم ساختمان به پایین پرتاب شد و پس از انتقال به بیمارستان بر اثر شدت جراحات وارده جان باخت. ماموران پلیس به خانه ای که آدم ربا در آن مخفی شده بود رفته و او را بازداشت کردند. او اکنون در زندان است و با این پرونده قاطعانه برخورد می شود.
را
زندگی من تباه شده است

حدود یک ماه پس از فوت همسر مریوانی، با همسر شیلر صحبت کردیم تا از زندگی او و فرزندانش پس از تصادف صحبت کنیم.

قبل از این حادثه زندگی شما عادی بود. از وضعیت فعلی خود بگویید.
چه بگویم روزهایم تاریک است و خانه ام ویران. ما 20 سال زندگی آرامی داشتیم و عاشقانه زندگی می کردیم. ما این کار را با دوستان و خانواده انجام دادیم و هیچکس به اندازه ما معتاد نبود. آیا در این شرایط روحی برای انسان باقی می ماند؟ یکدفعه همه چیز به هم ریخت و ما دچار مشکل شدیم. با باز شدن مدارس، بچه های من اگر بچه های مردم را با مادرشان ببینند، حتماً می گویند با چه کسی به مدرسه بروند.

  کلیباف و رئیسی مخالف طرح حفاظت هستند؟!

بچه ها چطورن؟

خانه هنوز شلوغ است و برخی از خانواده ها برای دیدن می آیند، گاهی می مانند. مادربزرگشان گاهی پیش بچه های من می ماند. آنها هنوز به عمق این مصیبت پی نبرده اند و نمی دانند چه اتفاقی افتاده است. وقتی سرشان تنها بماند شوکه می شوند، دیگر مادری نیست که آنها را مادر کند و غذا درست کند. تا از خودم بپرسم از مادرشان حرفی نمی زنند اما بی قرار هستند. او مردی شرور، بی وجدان و بی خانواده بود که این بلا را بر سر ما آورد. هرچه به او می گویم کافی نیست. او یک راهزن است و پرونده های زیادی دارد.

همسرش را دیده ای؟

نه، خدا نکنه چشمت به چشم ما بیفته.

خود متهم چطور؟

نه من ندیدم اصلا اجازه نمی دهند. من فکر نمی کنم آنها اجازه دهند.

پرونده در چه مرحله ای است؟

نه خبری دارم و نه پاسخی. همه بومیان غمگین و غمگین هستند. همسرم کسی را ناراحت نکرد که کسی از مرگ او خوشحال است. کاری که این فرد انجام داده نیاز به پرونده ندارد و پلیس گزارشی نوشته است. قرار بود یک هفته، 10 روز دیگر اعدام شود، اما هیچ اتفاقی نیفتاد.

شیلر برای مریوانی ها اسطوره شد

یکی از اهالی محل از اتفاقات پس از این ماجرا می گوید: «آنها از خانواده محترمی بودند. شیلر اهل نماز و روزه بود و زندگی خود را دوست داشت. یکی از زنان که آن شب توسط متجاوز به عنف گروگان گرفته شد و ترسیده بود، می گوید که هنوز کابوس می بیند. همانطور که شنیدم شب حادثه یکی از اهالی مرد به این فرد شیطان صفت گفت که همه افراد منطقه از قبل می دانستند چه کار کرده ای و من تو را مخفی خواهم کرد، اما پس از تماس همسایه ها پلیس در محل حاضر شد و این کار را انجام داد. مرد متجاوز را به پلیس تحویل داد. پس از این ماجرا، شیلر تبدیل به اسطوره ای شد که برای حفظ آبروی خانواده اش خود را فدا کرد. با مرگ شیلر، بسیاری از زنان شهامت صحبت کردن را پیدا کردند. پیش از این زنان فرصت اظهار نظر نداشتند، اما حتی زنان 80 ساله ای را دیدم که برای اعتراض به خیابان ها آمدند. زن ها گفتند ما همه شیلر هستیم و نمی گذاریم خونش پایمال شود. آنها فریاد می زدند “دادستان پایین … دادستان بیا پایین”. با شنیدن این اعتراضات، دادستان آمد و گفت: خانم ها، به شما قول می دهم که خون این زن را از مردی که به او تعرض کرده است، پس خواهم گرفت.

  برخی از نمادهای سهام را پوشش دهید

2022-09-23 04:20:46

دیدگاهتان را بنویسید