شکنجه دانش آموز کلاس اولی توسط معلم!

فرادید| به تازگی تصاویری از شکنجه یک دانش آموز کلاس اولی توسط معلمش در فضای مجازی منتشر شده است. این تصاویر باعث تشویش اذهان عمومی شد و از مسئولان درخواست شد با این معلم داغدار برخورد قاطعانه ای داشته باشند.

به گزارش فرادید؛ یک کودک 7 ساله در دبستان منتظر گایم روستای ریزه وند بولی از توابع شهرستان چوار استان ایلام مورد ضرب و شتم قرار گرفت و عکس ها کبودی روی بدن این کودک را نشان می دهد.

شکایت والدین این پسر و انتشار عکس های این کودک در فضای مجازی باعث شد تا اداره کل آموزش و پرورش استان ایلام در اطلاعیه ای به این موضوع پاسخ دهد.

در این پیام آمده است که در روز سه شنبه 17 آبان 1400 یکی از اولیای دانش آموزان روستای مذکور از تنبیه بدنی یکی از دانش آموزان کلاس اول مطلع شده و همکاران خود را نیز برای پیگیری به آنجا اعزام می کند. به عنوان یک معلم این کلاس برای روشن شدن جوانب موضوع به آموزش و پرورش منطقه فراخوانده شد.

حامد رجبی زاده رئیس اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی آموزش و پرورش استان ایلام گفت: معلم وی در هر مرحله از گفتگو منکر موضوع تنبیه می شود تا اینکه تیمی سه نفره از آموزش و پرورش استان به این موضوع رسیدگی و معلم را تنبیه می کنند. “” این موضوع محرز شده است و این گزارش به زودی به دادسرای استان ایلام ارسال می شود تا در صورت لزوم و قانونی با معلم خاطی برخورد کنیم.”

شکنجه دانش آموز کلاس اولی توسط معلم!
ماجرای شکنجه دانشجوی چاوری

پدر ابوالفضل تعریف می کرد که چون چوب بری داشت، دام ها را صبح زود به صحرا می برد و عصر برمی گشت. یکی از همین روزها وقتی به خانه برمی گردد همسرش را در حال گریه می بیند.

  خدمات سوپرمارکت مالی دی را در نمایشگاه اینوکس کیش ارائه می دهیم

او نگران شد و علت گریه اش را از همسرش جویا شد که در پاسخ گفت: استاد ابوالفضل او را کتک زد و تمام بدنش کبود شده بود و نمی توانست چیزی بخورد.

پدر این دانش آموز سپس درباره روز وقوع این حادثه تلخ برای ابوالفضل توضیح داد: دخترم کلاس پنجم ابتدایی است و در مدرسه پسرم درس می خواند. حدود ساعت 2 به خانه آمد.

او ادامه می دهد که وقتی ابوالفضل به خانه برمی گردد به مادرش می گوید که گرم است. ابوالفضل ناهار نمی خورد و زیاد گریه می کند، این موضوع مادرش را نگران می کند و با اصرار می فهمد که فرزندش توسط معلم کلاسش شکنجه می شود.

پدر ابوالفضل می گوید وقتی از سر کار برمی گردد با جسد کبود پسرش مواجه می شود که او را بیمار می کند و می خواهد مرگ به زندگی اش پایان دهد.

«عصر وقتی به خانه برگشتم با دیدن دست‌های کبود و متورم پسرم خواستم بمیرم. طاقت دیدن کودک آزار دیده را ندارم اما باز هم به قانون عمل کردم و فردای آن روز به کلانتری رفتم و از معلم فرزندم شکایت کردم، گفت: سپس به اداره آموزش و پرورش شهرک رفتم. چوار و علیه وی شکایت کرد.»

معلم دانش آموز شکنجه شده از شکنجه های فرزندش می گوید: «معلم روی دست پسرم آب ریخت و با چوب او را کتک زد. به رئیس آموزش و پرورش هم گفتم که معلم با دیدن بدن کبود و متورم پسرم حق تنبیه دارد اما شکنجه نمی کند، من عذاب می دهم.

  پروتکل های سختگیرانه مذاکره کنندگان و مذاکره کنندگان

او بارها تاکید کرده است که پسرش شب ها نگران و می ترسد و وقتی از خواب بیدار می شود استرس دارد، می گوید بدنم درد می کند و از پدرش التماس می کند که دیگر او را به مدرسه نفرستد.

ابوالفضل آنقدر از مدرسه می ترسد که از مجموعه مدرسه می ترسد. چون معلم گفته بود که اگر به پدر و مادرت چیزی بگویی باز تو را کتک می زنم.

برخورد با معلم سنگ قلب

افشار خسرو زاد دادستان ایلام گفت: پرونده رئیس دادگاه شهرستان چوار پیگیری شده و با توجه به تایید کبودی روی بدن این دانش آموز 7 ساله، تحقیقات و محاکمه طی مراحل قانونی انجام خواهد شد.

همچنین زهرا همتی، مدیرکل مراقبت های اجتماعی استان ایلام نیز گفت: برای کشف حقیقت به منزل مقتول مراجعه کردند اما به دلیل اینکه می خواستند برای کشف حقیقت اعتماد دانش آموز را جلب کنند، از بازبینی دانش آموز خودداری کردند.

اما خاله این کودک گفت: چند قسمت از بدن خواهرزاده اش کبود شده و پدر و مادر کودک، فرزندشان را برای مداوا به پزشکی قانونی برده اند.

همتی گفت: شنبه هفته آینده تلاش خواهند کرد تا از کودک آزاری مطلع شوند و کمک های اجتماعی فوری را به دادستانی استان گزارش خواهند کرد.

گفته می شود در صورت تایید کودک آزاری، معلم متخلف بررسی می شود.

دیدگاهتان را بنویسید