شکست دلار در کانال 26

پس از عبور دلار از هسته سخت 27 هزار تومانی در روز شنبه، شاخص دیروز در کانال 26 هزار تومانی باقی ماند.

در شرایط جدید، تحلیلگران ارزی سه پیش‌بینی از آینده کوتاه‌مدت دلار داشتند: «تداوم روند نزولی در نتیجه اخبار مثبت سیاسی»، «بازگشت نرخ‌های سود به سطوح بالاتر پس از کاهش» و «بمان». در وسط کانال 26 000 تومان.

دلار در دومین روز هفته جاری به کاهش خود ادامه نداد. کاهش قیمت های صبحگاهی شاخص بازار ارز دیروز تثبیت نشد و قیمت دلار به سطح قیمتی در روز شنبه بازگشت، یعنی. 26600 تن پس از نوسانات فراوان روز گذشته در بازار.

معامله گران ارز سه گزینه برای «ادامه روند نزولی ناشی از اخبار مثبت سیاسی»، «کاهش قیمت دلار و بازگشت به سطوح بالاتر» و «دلار موقتاً در کانال 26 تسویه حساب تا اخبار مذاکرات جدیدتر برای انرژی هسته ای» پیش رو دارند. “. آنها آینده نرخ مبادله اسکناس آمریکا را ارائه کردند.

تحلیلگران مبادلات سیاسی در بازار تهران با اشاره به عدم تاثیر مستقیم تحریم های لغو شده در روز شنبه بر اقتصاد کشور، معتقدند تاثیر این خبر بر بازار ارز تهران نمی تواند بیش از کانال شکنی روز شنبه باشد. عبور دلار از هسته سخت 27000 تومانی خود تهران همچنان به اخبار قوی تری از ستاد نیروگاه هسته ای ایران-P5+1 نیاز دارد تا شاهد روندهای نزولی جدید باشد.

دیروز یکشنبه 15 بهمن ماه، بازار ارز تهران دوباره مانند شنبه با کاهش قیمت آغاز به کار کرد. معامله گران ارز تهران که در پایان ساعات کاری روز شنبه معاملات خود را با دلار با قیمت 26 هزار و 600 تومان بسته بودند، مشاهده کردند که قیمت این اسکناس آمریکایی از مرز 26 هزار تومان عبور کرد و با قیمت 26 هزار تومان رسید. شروع اولین ساعت کاری یکشنبه 1450 تومن بود.

  هواشناسی ایران امروز 1401/03/07

این روند نزولی دیروز نیز ادامه داشت، به طوری که ظهر دیروز ارقامی حدود 26250 تا 26350 دلار برای فروش جمع آوری شد. پس از اواسط یکشنبه اما بازار به تدریج روند نزولی خود را متوقف کرد و با افزایش جزئی تعداد خریداران، دلار توانست به آرامی و تا پایان روز به قیمت روز شنبه خود برسد.

بر اساس مشاهدات خبرنگار دنیای اقتصاد از مذاکرات هسته مرکزی بازار ارز در تهران، فعالان بازار از سه گزینه زیر برای آینده بازار ارز صحبت کردند: پیش بینی می شد دلار تا 26000 تومان باشد. اواسط این هفته

برخی از این معامله گران با قرائت رقم 26 هزار و 300 و با اشاره به روند قیمت دلار در روز یکشنبه، معتقد بودند نمودار قیمتی شاخص بازار ارز به کف حمایت رسیده و به سطوح بالاتر قیمتی بازگشته است.

به گفته این معامله گران، بازگشت دلار از کانال های 27 و 28 هزار تومانی در آینده نزدیک چندان خیالی نیست.

اما گروه سوم معامله گران ارز در بازار تهران با اعتقاد به اینکه دلار روند کاهش قیمت را گام به گام آغاز کرده است، معتقدند تا زمانی که اخبار جدیدی از میز مذاکرات هسته ای منتشر نشود، دلار ممکن است به طور نامحدود باقی بماند.مذاکرات با ایران . کانال 26 هزار تومان برای استراحت.

تحلیلگران سیاسی بازار ارز تهران نیز می گویند دلار برای عبور از هسته سخت کانال 27 هزار تومانی نیاز به اخبار نهایی دارد، زیرا می دانند تحریم های هسته ای لغو شده در روز شنبه تاثیر مستقیمی بر اقتصاد ایران نخواهد داشت. اخبار روز شنبه بازار ارز را درنوردید و انتظار نمی رود تاثیر بیشتری در کاهش قیمت دلار در تهران داشته باشد. در نتیجه شاخص بازار ارز برای کاهش بیشتر قیمت ها باید همچنان به شنیدن اخبار مذاکرات هسته ای ادامه دهد.

  برنامه بانک ملی ایران برای تقویت خروج از بنگاه/ فهرست شرکت های قابل واگذاری در سال 1401

سکه امامی که روز شنبه پس از مدت ها کانال شکست و وارد کانال 11 میلیونی شد، در بازار دیروز با 60 هزار تن افزایش نسبت به نرخ روز شنبه به سطح قیمتی 11 میلیون و 960 هزار تنی رسید.

دیدگاهتان را بنویسید