شورش بر سر مسعود فیاضی وزیر پیشنهادی آموزش و پرورش

فرادید| ابراهیم رئیسی مسعود فیاضی را به عنوان کاندیدای پیشنهادی وزارت آموزش و پرورش معرفی کرد. گزینه ای که مخالفان زیاد و موافقان کمی دارد. مخالفان می گویند که او صلاحیت اداره یک وزارت آموزش و پرورش در مقیاس بزرگ را ندارد. طرفداران پرونده او در تلاش هستند تا رونوشت واقعی این بیانیه را به صورت آنلاین در دسترس قرار دهند.

به گزارش فرادید؛ پس از عدم رضایت حسین بگلی از نمایندگان مجلس برای ورود به کابینه سیزدهم، رئیسی علیرضا کاظمی را به عنوان سرپرست این وزارتخانه منصوب کرد.
سرانجام حدود سه ماه پس از انتصاب مسعود فیاضی به مجلس معرفی شد تا توسط نمایندگان مجلس محاکمه شود.

وی متولد 1333 در تهران و دارای مدرک لیسانس مهندسی عمران از دانشگاه تهران است. فیاضی در سال 1396 مدرک دکترای فقه و اصول تحلیلی و اصول اجتهاد را از کمیسیون نخبگان (بدون مدرک از وزارت علوم) دریافت کرد.

همچنین استادیار گروه منطق، فهم و دین پژوهشگاه فرهنگ و اندیشه اسلامی در سوابق علمی فیاضی به چشم می خورد.

قرار است روز سه شنبه هفته جاری رای اعتماد به فیاضی برگزار شود.

شورش بر سر مسعود فیاضی وزیر پیشنهادی آموزش و پرورشموافقان و مخالفان درباره مسعود فیاضی چه می گویند؟

مسعود فیاضی نسخه پیشنهادی وزارت آموزش و پرورش مخالفان زیادی دارد. اکثر مخالفان وی می گویند فیاضی تجربه مدیریتی لازم برای اداره وزارت را ندارد. جمهوری اسلامی در این رابطه می نویسد: مسعود فیاضی جز مدت کوتاهی مسئولیت اداری کاری به آموزش و پرورش نداشت.

در همین حال گروهی دیگر از منتقدان فیاضی با انتشار ویدئویی در شبکه های اجتماعی مدعی شدند که 30 ترم برای اخذ مدرک لیسانس در فیاض طول کشیده است.

  جاذبه های گردشگری دریاچه سقالکسار در استان گیلان

همچنین گروه دیگری از مخالفان وی مدعی هستند فیاضی به دلیل خانواده و نزدیک بودن به علیرضا زاکانی شهردار تهران به عنوان وزیر پیشنهادی آموزش و پرورش دولت سیزدهم معرفی شده است.

آنها به زندگی نامه فیاضی استناد می کنند و می گویند تجربه مدیریتی وی در مرکز مطالعات مجلس و مرکز راهبردی بسیج زیر نظر علیرضا زاکانی و داود گودرزی معاون فعلی شهرداری تهران بوده است.

از سوی دیگر برخی رسانه های اصولگرا در حمایت از مسعود فیاضی گزارش هایی منتشر کردند. خبرگزاری فارس ادعای دریافت مدرک فیاضی پس از 15 سال را رد کرد.

وزرای سابق آموزش و پرورش همچنین در نامه ای مشترک به نمایندگان مجلس از وی خواستند تا پست وزارت آموزش و پرورش را به رهبری جهادی ها بر عهده بگیرد.

بررسی ها نشان می دهد حسین مظفر، علیرضا علی احمدی، سیدمحمد بطحایی و محمود فرشیدی چهار وزیری بودند که این نامه را برای نمایندگان مجلس ارسال کردند.

مسعود فیاضی در عین حال در نشستی خبری اتهامات وارده به خود را رد کرد و به انتقادات پاسخ داد. او البته منکر خانواده و نزدیکی به زاکانی نشد.

شورش بر سر مسعود فیاضی وزیر پیشنهادی آموزش و پرورش
فیاسی وزیر آموزش و پرورش می شود؟

علیرغم مخالفت ها و انتقادات فراوان به مسعود فیاضی، گزینه پیشنهادی وزارت آموزش و پرورش، مجلس یازدهم نظر مثبتی نسبت به وی دارد.

اعضای کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس می گویند که این کمیته تخصصی نظر مثبتی به وزیر پیشنهادی دارد.

احمد حسین فلاحی، یکی از اعضای این کمیسیون گفت: وزیر پیشنهادی دارای شخصیت علمی است و برنامه های خوبی برای وزارت آموزش و پرورش به کمیسیون آموزش و تحقیقات ارائه کرده است.

  نوید سیدی دبیر مجمع ملی جویندگان مردم دولت شهری شد

البته این جو مثبت در کمیسیون آموزش در حالی است که نمایندگان مجلس هفته گذشته و همزمان با حضور فیاسی در مجلس مخالفت و انتقاد خود را با فریادهای «دو در دو» نشان دادند.

اما بررسی فضای مجلس یازدهم نشان می دهد که وی با وجود مخالفت ها و انتقادات برخی نمایندگان مجلس، احتمال دارد در رای گیری مجلس به کابینه سیزدهم راه یابد.

دیدگاهتان را بنویسید