شغل جدید در دادگاه؛ شاهد، پول بگیر

416742 911 خبر مرکزی

کارشان شهادت است، محل کارشان در اطراف دادگاه است، می گردند، افراد مستاصل، عصبانی و خسته را که از دادگاه بیرون آمده اند شناسایی می کنند و بعد از هر طریق ممکن به آنها پیشنهاد می دهند. “ایا شما به وکیل نیاز دارید؟” در مورد پرونده پادو چطور؟ ما همچنین توصیه می کنیم “و سپس با کمی تاخیر قابل توجه و صدای آرام تر و پایین تر. “اگر می خواهی شاهدم باش.”

در پرونده های ضرب و شتم، دیه، طلاق و حتی پرونده های اقتصادی همه نوع شهادت می دهند. وقتی قاضی حضور شاهد یا شاهدان را تشخیص داد، شرایط آنها زیاد است. “من باید پرونده شما را یکی یکی بخوانم و در صورت لزوم با وکیلتان صحبت کنم.”

اگر متوجه شوند که فرد کار فوری و سریع انجام می دهد، تا جایی که می توانند نرخ را بالا می برند، اما اگر در ابتدا با بی تفاوتی و آرامش از کنار آنها رد شوند و سینه های خود را پس بزنند، نرخ را نیز کاهش می دهند.

عنوان: عملکرد استارت را مشاهده کنید

گاهی روزها جلوی دادگاه خانواده می ایستد، گاهی جلوی بارگاه شهید محلاتی و گاهی جلوی بازار گل که روبروی این دو مجتمع قرار دارد. با افتخار که پر از گلدان های پلاستیکی و گل های شاخه های پلاستیکی است.

نام مستعار او «حامی»، «استارتر» و ترجیح حرفه‌ای او گره‌گشایی از کار مردم است. «حالا باید هزار بار بروی و اطرافت را بگردی تا کسی را پیدا کنی که بیاید و برایت شهادت بدهد، فقط اگر شهادت درست را بلد باشد و در برابر قاضی لکنت زبان نداشته باشد.

اگر دیدیم که پرونده جرم سنگینی نیست و شهادت ما ضربه خاصی به متهم یا شاکی وارد نمی کند، می آییم شهادت می دهیم وگرنه من حداقل اینطور نیستم».

محدودیت های زیادی دارند، هر شعبه و دادگاهی را قبول ندارند و باید نام قاضی یا قاضی پرونده را بدانند. «ما در برخی صنایع با هم آشنا شدیم. برای ما و شما بیا. قاضی او را می بیند و سریع می شناسد و دو ماه زندانی می کند; “آنها با کسی شوخی نمی کنند.”

هزینه شهادت نیز بسته به نوع پرونده متفاوت است و از 200000 جلد در دعاوی عادی تا یک میلیون یا بیشتر در موارد خاص متغیر است. تعرفه های ما تا دو سال پیش کمتر بود، وقتی گران شد، آن را هم بالا بردیم وگرنه از خدا ارزان تر می آمدیم و کار مردم را راه می انداختیم.

اگر مجبور شوید دو بار شرکت کنید، قیمت بالاتر خواهد بود. من یک روز قبل از دادگاه تمام پول را دریافت خواهم کرد. اینکه قاضی شهادت را بپذیرد یا نه، یا اینکه وکیل طرف مقابل می‌خواهد که شاهد آسیب ببیند (اشیاء شهادت) به شما بستگی دارد و نمی‌توانید مطالبه جبران خسارت کنید.»

  اینترنت به یک انجمن ملی تبدیل شده است 24

آشنایی نسبتاً با اصطلاحات دادگاه و به مسائل جزئی شهودی می پردازد. «برخی از قضات سؤالات خود را یا به درخواست وکیل مطرح می کنند.

«در مورد شما وقتی دعوای جدی پیش می‌آید و مبلغ دیه زیاد است، باید من را روی صحنه ببرید و با جزئیات بگویید چه اتفاقی افتاده تا مچ دستم را آنجا بخواهند تا من به سؤالات پاسخ دهم. “

هادی فقط شهادت داد، چه در اینجا و چه در دادگاه های دیگر. در واقع هر شش ماه یکبار تغییر سمت می دهد تا از سوی قضات، دادستان ها و منشی ها به رسمیت شناخته نشود.

«اینطوری کار می کنیم، گره از کار مردم باز می کنیم. او حوصله اش سر رفته و ما مشکلی نداریم. این است که باید لباس‌هایمان را عوض کنیم و مدام به شعبه نرویم.» او سرش شلوغ ظاهر می شود و طوری رفتار می کند که گویی زمانی برای پاسخگویی به سوالات بیشتر ندارد.

شماره کارت را می دهد که تاکید می کند برای او نیست و می گوید اگر می خواهید پول را رها کنید، فردا دوباره بیایید اینجا. «نمی‌توانستم بهتر از خودم بفرستم. احساس امنیت کنید اگر وکیل خوبی دارید و لایحه خوبی برایتان نوشته شده است، کار را با هم جمع می کنیم.»

گواهی طلاق

آن طرف خیابان، روبروی دادگاه خانواده، افراد دیگری هستند که به هیچ وجه نمی‌ترسند خود را به عنوان شاهد معرفی کنند، به استثنای شاهدان دروغینی که در دادگاه‌های عمومی راه می‌روند و با احتیاط قلاب‌های خود را به آن می‌چسبانند. رهگذران برای گرفتن مشتریان خود.

مردانی که دوشادوش زوج های پرونده هجوم می آورند و با صدای بلند به آنها پیشنهاد «شاهد طلاق» می دهند. اگر در دفترخانه طلاق دیدی، می خواهی. ما هستیم. سپس شماره تلفنی را روی کاغذی که شبیه کارت ویزیت است برای این رهگذران وحشت زده می گیرند و به اولین نقطه ای که ایستاده بودند برمی گردند.

هر چند وقت یک بار به عنوان شاهد برای طلاق به دفتر مراجعه می کنید؟
200000 تن بعلاوه قیمت یک ماشین دربسته کنار دفتری که شما می گویید.

– پول نفر دوم جداست یا 200000 تن بالا؟
دیگر نه! هر کدام 200 عدد جدا

می گوید دو سال است که برای خانواده اش نان می آورد. برای اولین بار دوستش به او این ایده را داد که شاهد طلاق باشد. «من و دوستم در دادگاه خانواده برای وکلا اعلامیه می دادیم. یک روز آمد و گفت که مردی از او خواسته است که برای شهادت طلاق فردا به دفتر طلاق که چند خیابان پایین تر بود بیاید و بعد به او گفته بود که پولش را آنجا بشمار. او این کار را می کند.»

  نحوه حذف موقت و دائم اکانت اینستاگرام

فردای آن روز، خلیل و دوستش شاهد طلاق زوجی بودند که دوستان و خانواده آنها برای شهادت آنها حضور نداشتند. ما فقط پیشنهاد می کنیم، هیچ اشتباهی نمی کنیم.

اگر سرشان شلوغ باشد روز طلاق تماس می گیرند که اغلب اتفاق می افتد زیرا اعضای خانواده، دوستان و آشنایان معمولا دوست ندارند در مراسم طلاق عزیزانشان شرکت کنند.»

خلیل در این دو سال شاهد 119 طلاق بوده و مدعی شهرت در این زمینه است. “آنها تماس می گیرند و می گویند ما شماره شما را از کسی که اغلب نمی شناسیم گرفته ایم. شاید یک روز بیاید اداره و ما برویم بنشینیم و بالاخره یک ساعت بعد پولمان را بگیریم و برگردیم.

آنها اکنون به تعداد زیادی در برابر دادگاه های طلاق یا خانواده ایستاده اند تا به زوج های نیازمند دسترسی پیدا کنند. ما کار بدی برای کمک به افرادی که به نتیجه نهایی رسیده اند انجام نمی دهیم تا زودتر به دنبال زندگی خود بروند.»

خلیل نیم ساعت دیگر شیفت دارد. ماشینی بسته می شود و می رود. “دارم میام، چند دقیقه دیگه میام. “نگران نباش، خودم می فرستم.”

پیشنهاداتی برای کار با شاهدان دروغین در دادگاه

فعالیت شهود دروغین در اطراف مجتمع های دادگاه به قدری مشهود و تأثیر مخرب آنها بر محاکمه مشهود است که رئیس سابق قوه قضائیه فروردین ماه سال گذشته بخشنامه ای برای ساماندهی روند شهادت در دادگاه صادر کرد.

در بخشنامه سید ابراهیم رئیسی بر ثبت شهود در سامانه مدیریت دادگاه، احراز سابقه کیفری و وضعیت معرفی شدگان به عنوان شاهد برای اثبات مسائل حقوقی و از همه مهمتر اعمال مجازات قانونی شهادت کذب و کذب تاکید شده است. شهادت.

سمیعلا کاظمی، وکیل دادگستری و وکیل پایه یک دادگستری، علیرغم صدور این بخشنامه، معتقد است که این موضوع هنوز حل نشده و همچنان شاهد شهادت کذب مردم در پرونده های قضایی هستیم.

کاظمی در یادداشت بعدی این وضعیت را ریشه‌یابی کرده و راه‌هایی برای غلبه بر این پدیده باورنکردنی پیشنهاد می‌کند.

شهادت بر اساس مبانی فقهی و ساختار حقوقی و قضایی کشور ما در تمامی دعاوی دادگاه «دلیل» محسوب می شود.

در شرایط کنونی جامعه که موازین اخلاقی جامعه تنزل یافته است، متأسفانه زمینه سوء استفاده از این «شواهد» فراهم شده و برخی افراد با انگیزه های مادی، خانوادگی و یا مشابه، متاسفانه شهادت نادرست می دهند و در نتیجه بر روند کار تأثیر می گذارند. منفی بگذارید.

  شایع ترین علل مرگ و میر در مردان چیست؟ + درمان

تنها راه جلوگیری از این امر در حال حاضر این است که قاضی زمان زیادی را به صلاحیت شخصی شاهد اختصاص دهد. یعنی باید برود ببیند واقعاً در صحنه حضور داشته یا نه. اگر حضور داشت چه اتفاقی را دید یا نه و اگر بود درست گفته یا نه.

بدیهی است که با تعداد زیاد پرونده هایی که قضات دارند و باید به سرعت به آنها رسیدگی شود، عملاً نمی توان چنین روندی را طی کرد. به همین دلیل است که با دو مشکل اساسی روبرو هستیم. اول این که قضات بازرسی نمی توانند وضعیت شهود را به درستی ارزیابی کنند.

در چنین شرایطی یکی از پیشنهادها حذف شهادت از ادله قانونی است که از نظر شرعی و یا حتی بر اساس نظام حقوقی در جوامع دیگر و یا در بسیاری از کشورهای جهان امکان پذیر نیست. شهادت دلیل قانونی محسوب می شود و اخذ شده و معتبر است.

راه حل دوم تنظیم تابع خواندن است. به عبارت دیگر، شهادت شاهد را به عنوان دلیل بر جرایم معین و در شرایطی خاص می پذیریم، اما در برخی جرایم دیگر موضع آنها را از «مدرک» به «آمار» تغییر می دهیم. آمارها به دلایلی در محاکمه ضعیف تر است و قاضی ممکن است در صورت یافتن آنها را رد کند.

راه حل سوم استفاده از ابزارهای فناورانه برای واجد شرایط بودن شهود است. به عنوان مثال صداقت شاهدی که مدعی حضور در صحنه درگیری فیزیکی است با ردیابی موقعیت تلفن همراه وی در زمان درگیری به راحتی امکان پذیر است. راه حل چهارمی نیز وجود دارد و آن ایجاد یک سیستم مشخص برای احراز صلاحیت شهود در سطح قوه قضائیه است، زیرا این سیستم تمام شرایط شهود را بررسی می کند و پس از احراز صلاحیت، قاضی شهادت را می پذیرد.

اگر هیچکدام از این پرونده ها در حال حاضر معتبر نیست، حداقل می توان با استخراج آمار از سامانه ثنا چند بار شهادت داده تا حداقل از فعالیت کسانی که شهادتشان شغل آنها برای پول شده، جلوگیری کرد.

واضح است که مثلاً اگر فردی چندین بار در دادگاه شهادت داده است، وظیفه اوست و باید از ورود او به دادگاه های کشور جلوگیری شود. تا زمانی که مشکل را ریشه یابی نکنیم، همچنان با پدیده شاهد خرید و فسادی که گاهاً امروز رخ می دهد و حتی با حساسیت خود قوه قضاییه مواجه خواهیم بود.

منبع: همشهری

دیدگاهتان را بنویسید