شرط جدید برای نمازگزاران اربعین

معاون امنیتی و انتظامی وزیر کشور ثبت نام در سامانه سماح را شرط عبور از مرز برای زیارت اربعین دانست و گفت: داشتن گذرنامه و تزریق 2 دوز واکسن یا واکسن یادآوری بر اساس اطلاعیه سامانه ایرانمان. مدارک دیگری است که برای زائران ضروری است.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی وزارت کشور، مجید میراحمدی عصر سه شنبه در حاشیه اجلاس ستاد اربعین حسینی 92 که امروز با حضور استانداران کرمانشاه، ایلام، سیستان و سیستان برگزار شد، این موضوع را مطرح کرد. بلوچستان و نمایندگان نهادهای موجود در وزارت کشور.

وی بیان کرد: بخشی از جلسه امروز مربوط به توافقات صورت گرفته با ستاد اربعین عراق بود که مهم ترین آن بازگشایی مرز خسروی و استفاده زائران عزیز حسینی از این مرز برای زیارت عتبات عالیات بود.

رئیس اربعین حسینی(ع) افزود: تمام تاکید بر این محور بود که این مرز قبل از مراسم اربعین بازگشایی و مورد استفاده دو طرف قرار گیرد تا نقاط ضعف و روزنه های آن به دقت بررسی شود.

میراحمدی همچنین از آمادگی دولت ایران برای فعال سازی مرزهای تمرچین و باشماق خبر داد و گفت: نظر دولت جمهوری اسلامی ایران است که عاشقان حضرت اباعبدالله الحسین (ع) از این دو استفاده کنند. مرزها برای زیارت عتبات.

وی تصریح کرد: زائرین حسینی باید در سامانه سماح ثبت نام کنند و به این موضوع توجه کنند. یکی دیگر از شروط زیارت عتبات، داشتن گذرنامه رسمی است که باید حداقل 6 ماه اعتبار داشته باشد. لذا از کسانی که اعتبار گذرنامه آنها زیر این مبلغ به پایان می رسد، خواهشمندیم در مدت باقیمانده گذرنامه خود را تمدید کنند.

  قتل با همدستی کودکان

معاون امنیتی و امور داخلی وزیر کشور همچنین گفت: شرط سوم تزریق 2 نوبت واکسن است و همچنین برای افرادی که 6 ماه از آخرین واکسیناسیون خود می گذرد دوز یادآوری داده شود و در این خصوص باید توجه داشت که سامانه سماح «ایران من» مرتبط است.

میراحمدی خاطرنشان کرد: ثبت نام در سامانه سماح با هدف ساماندهی جمعیت و تعیین ترتیب و زمان خروج آنها از مرز انجام می شود.

زائران تا حد امکان به صورت گروهی سفر کنند

وی همچنین از زائران اربعین حسینی خواست برای تسهیل و تسریع در سفر با اعزام گروهی و با محوریت مساجد تلاش کنند و هماهنگ و سازماندهی شده اقدام کنند.

رئیس اربعین حسینی در مراسم اربعین امسال نیز به موضوع مدیریت جمعیت اشاره کرد و گفت: در این راستا تلاش می کنیم با تقویت زیرساخت ها در چهار مرز کشور و همچنین ایجاد سرپناه و سایر موارد لازم، مدیریت بهینه داشته باشیم. اقدامات حفاظتی

میراحمدی یادآور شد: تاکید شد هیچ ارگانی اجازه اخذ وجه از زائران را ندارد مگر اینکه موضوع در ستاد مرکزی بررسی و تایید شود. وی همچنین از زائران اربعین حسینی (ع) خواست از اقامت طولانی مدت در شهرهای زیارتی عراق خودداری کنند.

دیدگاهتان را بنویسید