شرط جالب برای بخشش مادر قاتل

413635 499 خبر مرکزی

فرزندان زن میانسالی که در آتش سوزی ویلا جان باختند، به احترام مادر مقتول با شرایط قاتل قاتل مورد عفو قرار گرفتند.

11 تیرماه 91 خبر آتش سوزی مهیب در ویلا در حوالی تهران به سازمان آتش نشانی اعلام شد و امدادگران به محل حادثه رفتند. پس از اطفای حریق مشخص شد دو زن و مرد جوانی به نام بابک که در ویلا بودند بر اثر آتش سوزی جان خود را از دست دادند.

بررسی های اولیه آتش نشانان نشان می دهد که آتش سوزی عمدی بوده است. بنابراین تیم تحقیق برای کشف جنایت به سراغ مویگان، صاحب ویلا که در این حادثه دچار سوختگی شده بود، رفتند. وی به پلیس گفت: حدود یک سال پیش با پسر جوانی به نام سهراب آشنا شدم و با او ازدواج موقت کردم.

اما بعد از مدتی با سهراب مشکل داشتم و می خواستم از او جدا شوم. وقتی به سهراب گفتم او گفت که عاشق من است و بدون من نمی تواند زندگی کند. سپس شروع به تهدید کرد. گفت اگر با او زندگی نکنم اسید می گیرم.

زن جوان ادامه داد: روز حادثه با بستگانم به دیدن ویلیام رفته بودم که متوجه سروصدا شدم. سهراب با ظرف بنزین در دست به آنجا آمده بود و تهدید کرده بود که اگر به حرف او گوش ندهم خودش را آتش می زند و بعد آتش می زند و میهمانانم را می کشد.

سهراب که متهم به قتل سه نفر بود، در تحقیقات پس از دستگیری گفت که قصد جنایت نداشته و تنها قصد ارعاب مویگان را داشته است. وی گفت: روز حادثه با 8 لیتر بنزین به ویلا مژگان رفتم. میخواستم مسمومش کنم اما ناخواسته فندکی روشن کردم و ناگهان همه جا روشن شد.

  نقش ویتامین های E و C در کنترل دیابت نوع 2

3 بار قصاص

متهم پس از تکمیل تحقیقات در شعبه 71 ق.م.ا حاضر و به دفاع از خود پرداخت. اما سهراب به درخواست پدر و مادرش سه بار به قصاص محکوم شد. حکم قصاص متهم سه بار در دیوان عالی کشور تایید و پرونده برای رسیدگی به دادگاه منطقه دوم قانون مجازات اسلامی پایتخت ارسال شد.

محمد شهریاری رئیس دادگاه کیفری استان تهران، محسن احتیاری رئیس شعبه اجرای احکام و حمیدرضا کیاستی نیا رئیس شعبه دوم کیفری پایتخت چندین جلسه صلح و سازش بین متهم و اولیای دم خانواده برگزار کردند. در این حادثه یک مرد جوان و یک زن 69 ساله نجات یافتند و سهراب را مورد عفو قرار دادند، اما دیگر فرزندان مقتول از این قضیه خوشحال نشدند.

شرایط عجیب

9 سال پس از جنایت و در حالی که تلاش ها برای جلب رضایت آنها ادامه داشت، سرانجام دو پسر مقتول با عفو موافقت کردند.

شرط این است که در صورت عدم تمکین محکوم، باید به زندان بازگردد. حکم دادند که سهراب باید دو سال ماهیانه 10 میلیون تن به حساب مادرش واریز کند. پسران مقتول به سهراب اجازه دادند دو ماه پس از آزادی اقدام به واریز وجه کند و هر ماه فیش واریزی را به رئیس شعبه دوم دادسرای امور جنایی پایتخت تحویل دهد.

یکی از پسران مقتول با اشاره به وضعیت خود و برادرش گفت: زمانی که مادرم در این حادثه جان خود را از دست داد تصمیم گرفتیم قاتل را مجازات کنیم، اما پس از زندانی شدن سهراب تقریبا هر ماه مادر پیرش به دیدن ما می آمد. در. و برای فرزندانش طلب بخشش و گریه کرد.

  هالک ایرانی در حال مبارزه با مارتین فورد، ترسناک ترین مرد روی زمین است

پیرزن دست های پینه بسته خود را که نشان از سختی کار و اندوه داشت به ما نشان داد و گفت: من در خانه های مردم کار می کنم تا برای پسرم که در زندان است پول بفرستم و از شما می خواهم که او را ببخشید. من و برادرم وقتی غیرت این مادر را دیدیم با خودمان گفتیم مادرمان را از دست داده ایم برای خوشحالی پسرمان مادر دیگری را ببخشیم.

مرگ و زندگی در دست خداست. ما رو در رو مخالفت می کنیم و وقتی خدای متعال گناهان بندگانش را می بخشد چرا ما را نمی بخشد؟ بدی را باید با خیر پاسخ داد. مادرمان که ما را از دست داد، لااقل یک مادر دیگر غصه نخورد و در نهایت با خدا موافقت کردیم و پول نمی خواهیم.

شأن و منزلت مادر بسیار والا و مقدس است، بدون شک مادر ما زنده بود یا خیر. او را بخشید. فقط امیدواریم که محکوم در این مدت حبس بیدار شود و مرتکب جرم دیگری نشود.

منبع: روزنامه ایران

دیدگاهتان را بنویسید